Право. Новости из Беларуси


 

Рейтинг@Mail.ru




Новости сайта

Новости проекта "Тюрьма"

Указ Президента Республики Беларусь от 19 февраля 2008 г. №99 "Аб узнагароджаннi дзяржаўнымi ўзнагародамi Рэспублiкi Беларусь"

тэкст указу са зменамі і дапаўненнямі на кастрычнік 2008. Архіў абнаўленне

<<< Да спісу >>>

               УКАЗ ПРЭЗІДЭНТА РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ
                     19 лютага 2008 г. № 99

АБ УЗНАГАРОДЖАННІ ДЗЯРЖАЎНЫМІ ЎЗНАГАРОДАМІ РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ

     За   высокае   прафесійнае  майстэрства,   дасягненне   значных
вытворчых паказчыкаў, узорнае выкананне службовых абавязкаў, заслугі
ў   дзяржаўнай  дзейнасці,  у  галіне  навукі,  адукацыі,  культуры,
дарожнага будаўніцтва, медыцынскага абслугоўвання насельніцтва:
     1. Узнагародзіць:
     
ордэнам Айчыны ІІІ ступені

Жарскага            -     рэктара  ўстановы адукацыі «Беларускі
Івана Міхайлавіча         дзяржаўны тэхналагічны універсітэт»

                        ордэнам Пашаны

Волкава             -     дырэктара дзяржаўнай установы  «Палац
Пятра Андрэевіча          Рэспублікі» Кіраўніцтва справамі Прэзідэнта
                          Рэспублікі Беларусь

Грэса               -     дырэктара    вытворчага    прыватнага
Аляксандра Макаравіча     унітарнага     прадпрыемства       «ВІПРА»
                          грамадскага     аб’яднання     «Беларускае
                          таварыства глухіх»

Папкова             -     Намесніка   Кіраўніка   Адміністрацыі
Аляксандра Андрэевіча     Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь

Семашку             -     Першага   намесніка  Прэм’ер-міністра
Уладзіміра Ільіча         Рэспублікі Беларусь

                 ордэнам Францыска Скарыны

Казінца             -     галоўнага    дырыжора   Нацыянальнага
Міхаіла Антонавіча        акадэмічнага народнага аркестра  Рэспублікі
                          Беларусь     імя    І.Жыновіча     ўстановы
                          «Беларуская  дзяржаўная  ордэна  Працоўнага
                          Чырвонага Сцяга філармонія»

               медалём «За адвагу»

Казакевіча          -     міліцыянера-вадзіцеля  палка  міліцыі
Аляксандра Станіслававіча спецыяльнага     прызначэння     галоўнага
                          ўпраўлення   ўнутраных   спраў    Мінскага
                          гарвыканкома, старшага прапаршчыка міліцыі

Купцова             -     міліцыянера     групы      затрымання
Дзмітрыя Аляксандравіча   батальёна міліцыі Першамайскага (г. Мінска)
                          аддзела  Дэпартамента  аховы  Міністэрства
                          ўнутраных спраў, сяржанта міліцыі

Тарасава            -     намесніка   камандзіра   роты   палка
Аляксея Аляксандравіча    міліцыі  спецыяльнага прызначэння галоўнага
                          ўпраўлення    ўнутраных   спраў    Мінскага
                          гарвыканкома, капітана міліцыі

       медалём «За адзнаку ў ахове грамадскага парадку»

Палонніка           -     міліцыянера       палка       міліцыі
Уладзіміра Міхайлавіча    спецыяльнага    прызначэння      галоўнага
                          ўпраўлення   ўнутраных   спраў    Мінскага
                          гарвыканкома, сяржанта міліцыі

Сівакова            -     міліцыянера-вадзіцеля           групы
Андрэя Канстанцінавіча    затрымання  батальёна міліцыі Першамайскага
                          (г.  Мінска)  аддзела  Дэпартамента  аховы
                          Міністэрства   ўнутраных  спраў,   старшыну
                          міліцыі

             медалём «За працоўныя заслугі»

Анісімава           -     галоўнага     дырыжора    Дзяржаўнага
Аляксандра Міхайлавіча    акадэмічнага    сімфанічнага      аркестра
                          Рэспублікі Беларусь  установы  «Беларуская
                          дзяржаўная  ордэна  Працоўнага   Чырвонага
                          Сцяга філармонія»

Багдашова           -     наладчыка агрэгатных станкоў цэха № 1
Міхаіла Іванавіча         вытворчага       прыватнага      унітарнага
                          прадпрыемства      «ВІПРА»      грамадскага
                          аб’яднання «Беларускае таварыства глухіх»

Бандарэнку          -     начальніка           рэспубліканскага
Аляксандра Іванавіча      мостабудаўнічага унітарнага  прадпрыемства
                          «Мостаатрад № 425», г. Віцебск

Бандарэнку          -     машыніста  каратажнай  станцыі  групы
Леаніда Уладзіміравіча    цэнтралізаваных  пад’ёмнікаў    упраўлення
                          прамыслова-геафізічных  работ
                          рэспубліканскага  унітарнага  прадпрыемства
                          «Вытворчае аб’яднанне «Беларуснафта»

Воблікава           -     начальніка  ўпраўлення фінансавага  і
Аляксандра Аляксандравіча бухгалтарскага   забеспячэння   дзяржаўных
                          органаў  Кіраўніцтва  справамі  Прэзідэнта
                          Рэспублікі Беларусь

Гаспадарыка         -     намесніка   старшыні   праўлення    -
Генадзія Сяргеевіча       начальніка      аперацыйнага     ўпраўлення
                          адкрытага акцыянернага таварыства «Ашчадны
                          банк «Беларусбанк»

Грышкова            -     намеснiка    начальнiка    ўпраўлення
Вячаслава Федаравiча      «Прамсервiс» рэспубліканскага   унітарнага
                          прадпрыемства    «Вытворчае     аб’яднанне
                          «Беларуснафта»

Гурко               -     галоўнага   ўрача   ўстановы    аховы
Віктара Мікалаевіча       здароўя  «6-я гарадская клінічная бальніца»
                          г. Мінска

Забаштанава         -     паліроўшчыка        інструментальнага
Сяргея Ягоравіча          ўчастка  цэха  №  5  вытворчага  прыватнага
                          унітарнага      прадпрыемства       «ВІПРА»
                          грамадскага      аб’яднання     «Беларускае
                          таварыства глухіх»

Зарубку             -     слесара  механазборачных  работ  цэха
Пятра Міхайлавіча         №   2   вытворчага  прыватнага   унітарнага
                          прадпрыемства      «ВІПРА»      грамадскага
                          аб’яднання «Беларускае таварыства глухіх»

Калініна            -     дырэктара рэспубліканскага унітарнага
Міхаіла Юр’евіча          прадпрыемства «Цэнтральны навукова-даследчы
                          інстытут  комплекснага выкарыстання  водных
                          рэсурсаў» Міністэрства прыродных рэсурсаў і
                          аховы навакольнага асяроддзя

Караткевiча         -     начальнiка службы тэхнiкi  бяспекi  i
Анатолiя Федаравiча       бяспекi         руху       Светлагорскага
                          аграпрамысловага ўпраўлення
                          рэспубліканскага  унітарнага прадпрыемства
                          «Вытворчае аб’яднанне «Беларуснафта»

Лісковіча           -     галоўнага   ўрача   ўстановы    аховы
Віктара Андрэевіча        здароўя   «Гродзенскі   абласны   клінічны
                          радзільны дом»

Паршуту             -     першага     намесніка    генеральнага
Мікалая Міхайлавіча       дырэктара     -    галоўнага      інжынера
                          рэспубліканскага  унітарнага  прадпрыемства
                          «Выдавецтва    «Беларускі    Дом    друку»
                          Кіраўніцтва справамі Прэзідэнта Рэспублікі
                          Беларусь

Працько             -     намесніка   дырэктара  па   праектна-
Людмілу Альгердаўну       разведвальных     работах      камунальнага
                          унітарнага     прадпрыемства    «Упраўленне
                          капітальнага будаўніцтва Мінгарвыканкома»

Пысенкова           -     загадчыка    аддзела    тэхнiкi     i
Вiктара Генадзьевiча      тэхналогii  ўздзеяння на пласт Беларускага
                          навукова-даследчага i праектнага  iнстытута
                          нафты      рэспубліканскага      унітарнага
                          прадпрыемства     «Вытворчае     аб’яднанне
                          «Беларуснафта»

Станкевіча          -     вядучага    навуковага   супрацоўніка
Рамана Антонавіча         аддзела гідрагеалогіі іінжынернай геалогіі
                          рэспубліканскага  унітарнага прадпрыемства
                          «Беларускі               навукова-даследчы
                          геолагаразведачны інстытут»

Супрона             -     начальніка       газетнага       цэха
Аляксандра Антонавіча     рэспубліканскага  унітарнага прадпрыемства
                          «Выдавецтва   «Беларускі    Дом     друку»
                          Кіраўніцтва справамі Прэзідэнта Рэспублікі
                          Беларусь

Сяргеенка           -     начальніка  філіяла  №  500  Мінскага
Таццяну Аляксееўну        ўпраўлення      адкрытага     акцыянернага
                          таварыства «Ашчадны банк «Беларусбанк»

Цалапава            -     машынiста      буравой      устаноўкi
Вiктара Iванавiча         ўпраўлення палявых сейсмаразведачных  работ
                          рэспубліканскага  унітарнага  прадпрыемства
                          «Вытворчае аб’яднанне «Беларуснафта»

Цыганкова           -     друкара        плоскага         друку
Валерыя Аляксандравіча    рэспубліканскага унітарнага  прадпрыемства
                          «Выдавецтва    «Беларускі   Дом     друку»
                          Кіраўніцтва справамі Прэзідэнта Рэспублікі
                          Беларусь

Шкадарэвіча         -     дырэктара         навукова-вытворчага
Аляксея Пятровіча         рэспубліканскага унітарнага  прадпрыемства
                          «ЛЭМТ»

Шкляра              -     галоўнага    спецыяліста   тэхнічнага
Уладзіміра Хаймавіча      аддзела     рэспубліканскага    унітарнага
                          прадпрыемства  па вышуканню і  праектаванню
                          аўтамабільных  дарог і штучных  збудаванняў
                          на іх «Белдзіпрадар»

           медалём Францыска Скарыны

Грыба               -     генеральнага  дырэктара таварыства  з
Міхаіла Іосіфавіча        абмежаванай      адказнасцю     «Кёнігсберг
                          Трэйдынг»

Каўрыгу             -     старшыню      савета      Федэральнай
Францішка Пятровіча       нацыянальна-культурнай аўтаноміі  «Беларусы
                          Расіі»

Костачку            -     мастацкага    кіраўніка   грамадскага
Сяргея Іванавіча          творчага   саюза   «Славянскі   круг»   пры
                          закрытым акцыянерным таварыстве «Будаўнічая
                          кампанія «Партнёр»

Крупеньку           -     старшыню      савета     нацыянальна-
Аркадзія Сцяпанавіча      культурнай    аўтаноміі    «Беларусь»    у
                          Рэспубліцы Комі

Лясную              -     вядучага   майстра  сцэны  дзяржаўнай
Аксану Мікалаеўну         установы «Нацыянальны акадэмічны драматычны
                          тэатр імя М.Горкага»

Міхайлаву           -     мастацкага    кіраўніка   Дзяржаўнага
Наталлю Уладзіміраўну     камернага хору Рэспублікі Беларусь установы
                          «Беларуская  дзяржаўная  ордэна  Працоўнага
                          Чырвонага Сцяга філармонія»

Няхаенку            -     дэкана фартэпіяннага і кампазітарска-
Уладзіміра Мікалаевіча    музыказнаўчага факультэта ўстановы адукацыі
                          «Беларуская дзяржаўная акадэмія музыкі»

Радзівілава         -     артыста   размоўнага  жанру  вышэйшай
Уладзіміра Генадзьевіча   катэгорыі  канцэртна-гастрольнага  аддзела
                          ўстановы   «Беларуская  дзяржаўная  ордэна
                          Працоўнага Чырвонага Сцяга філармонія»

Сацуру              -     рэпетытара па вакалу ансамбля «Сябры»
Мікалая Уладзіміравіча    адасобленага  структурнага  падраздзялення
                          «Белканцэрт»     установы      «Беларуская
                          дзяржаўная   ордэна  Працоўнага  Чырвонага
                          Сцяга філармонія»

Счаслівенка         -     намесніка   дырэктара   па   культуры
Людмілу Іванаўну          Новасібірскай     гарадской      грамадскай
                          арганізацыі «Беларускі культурна-асветніцкі
                          цэнтр у імя святой Еўфрасінні Полацкай»

Шкарубу             -     мастака-жывапісца, члена  грамадскага
Валерыя Фёдаравіча        аб’яднання «Беларускі саюз мастакоў»
     
     2. Прысвоіць ганаровыя званні Рэспублікі Беларусь:
     
            «Народны мастак Беларусі»

Міско               -     мастаку-скульптару,             члену
Івану Якімавічу           грамадскага  аб’яднання  «Беларускі   саюз
                          мастакоў»

     «Заслужаны будаўнік Рэспублікі Беларусь»

Федараву            -     дырэктару            рэспубліканскага
Аляксею Георгіевічу       унітарнага  прадпрыемства па  вышуканню  і
                          праектаванню аўтамабільных дарог і штучных
                          збудаванняў на іх «Белдзіпрадар»

     «Заслужаны сувязіст Рэспублікі Беларусь»

Росу                -     дырэктару            рэспубліканскага
Генадзю Сяменавічу        унітарнага     прадпрыемства    «Беларускі
                          радыётэлевізійны перадаючы цэнтр»

     «Заслужаны эканаміст Рэспублікі Беларусь»

Лук’яненка          -     першаму  намесніку старшыні праўлення
Валянціне Захараўне       адкрытага акцыянернага таварыства «Ашчадны
                          банк «Беларусбанк»
     
Прэзідэнт Рэспублікі Беларусь                            А.Лукашэнка


Назад Указы Беларусі | Наступны Беларускія указ

Навіны

 


Навіны заканадаўства

 

 
Реклама


Новости законодательства

Новые документы

Copyright © 1991-2015. Пры поўным або частковым выкарыстанні матэрыялаў патрэбна спасылка на сайт Laws.NewsBY.org