Право. Новости из Беларуси


 

Рейтинг@Mail.ru




Новости сайта

Новости проекта "Тюрьма"

Указ Президента Республики Беларусь от 26 августа 2008 г. №452 "Аб узнагароджаннi мнагадзетных мацi ордэнам Мацi"

тэкст указу са зменамі і дапаўненнямі на кастрычнік 2008. Архіў абнаўленне

<<< Да спісу >>>

                 УКАЗ ПРЭЗІДЭНТА РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ
                       26 жніўня 2008 г. № 452

АБ УЗНАГАРОДЖАННІ МНАГАДЗЕТНЫХ МАЦІ ОРДЭНАМ МАЦІ

     За  нараджэнне  i  выхаванне пяцi і больш дзяцей  узнагародзiць
ордэнам Мацi:

                        па Брэсцкай вобласці

Банцэвіч                 -  работніцу ўстановы адукацыі «Пагост-
Валянціну Антонаўну         Загародская сярэдняя агульнаадукацыйная
                            школа імя Кірыла і Мяфодзія» Пінскага
                            раёна

Банцэвіч                 -  хатнюю гаспадыню, в. Дубнавічы Пінскага
Ганну Пятроўну              раёна

Бутэвіч                  -  санітарку філіяла «Міжраённы наркалагічны
Аксану Іванаўну             дыспансер» установы аховы здароўя
                            «Пінская цэнтральная паліклініка»

Верыч                    -  культарганізатара Пінскага раённага
Жанну Мікалаеўну            Цэнтра пазашкольнай работы

Гадавон                  -  аператара машыннага даення адкрытага
Алену Уладзіміраўну         акцыянернага таварыства «Навадворскае-
                            агра» Пінскага раёна

Гапонік                  -  паштальёна аддзялення паштовай сувязі
Ганну Аркадзьеўну           «Сталовічы» Баранавіцкага раённага вузла
                            паштовай сувязі

Гардзюк                  -  хатнюю гаспадыню, в. Бастынь Лунінецкага
Кацярыну Уладзіміраўну      раёна

Гурло                    -  вахцёра інтэрната фізкультурна-
Раісу Іванаўну              аздараўленчага комплексу рэспубліканскага
                            унітарнага вытворчага прадпрыемства
                            «Граніт», Лунінецкі раён

Гурыну                   -  аператара рэспубліканскага унітарнага
Тамару Іванаўну             вытворчага сельскагаспадарчага
                            прадпрыемства «Птушкафабрыка «Дружба»,
                            г. Баранавічы

Дзерман                  -  хатнюю гаспадыню, в. Вішавічы Пінскага
Людмілу Сцяпанаўну          раёна

Дунько                   -  жывёлавода адкрытага акцыянернага
Сняжану Міхайлаўну          таварыства «Сошненскае-агра» Пінскага
                            раёна

Жыжэйка                  -  хатнюю гаспадыню, в. Малоткавічы Пінскага
Таццяну Іванаўну            раёна

Завяржэнец               -  работніцу камунальнага унітарнага
Алу Міхайлаўну              шматгаліновага вытворчага прадпрыемства
                            жыллёва-камунальнай гаспадаркі
                            «Жабінкаўскае ЖКГ»

Іванову                  -  сушыльшчыка валакна адкрытага
Святлану Барысаўну          акцыянернага таварыства «Дываны Брэста»

Кавальчук                -  жывёлавода сельскагаспадарчага вытворчага
Тамару Міхайлаўну           кааператыва «Надзея-Агра» Жабінкаўскага
                            раёна

Казун                    -  хатнюю гаспадыню, в. Бродніца Лунінецкага
Галіну Барысаўну            раёна

Караваевіч               -  аператара машыннага даення
Ганну Іванаўну              сельскагаспадарчага вытворчага
                            кааператыва «Новая Прыпяць» Столінскага
                            раёна

Карнялюк                 -  аператара машыннага даення прыватнага
Таццяну Пятроўну            унітарна-аграрнага прадпрыемства «Азяты»,
                            Жабінкаўскі раён

Карповіч                 -  памочніка выхавальніка дзяржаўнай
Іну Анатольеўну             установы адукацыі «Яслі-сад № 53
                            г. Баранавічы»

Карэпанаву               -  аператара машыннага даення
Любоў Пятроўну              сельскагаспадарчага вытворчага
                            кааператыва «Кансуэла» Камянецкага раёна

Клеўжыц                  -  настаўніцу ўстановы адукацыі «Сінкевіцкая
Святлану Уладзіміраўну      дзяржаўная агульнаадукацыйная сярэдняя
                            школа» Лунінецкага раёна

Кузьміч                  -  транспарціроўшчыка вытворчага
Любоў Паўлаўну              рэспубліканскага унітарнага
                            торфапрадпрыемства «Гатча-Осаўскае»,
                            Жабінкаўскі раён

Лебедзь                  -  хатнюю гаспадыню, Маскоўскі раён
Ларысу Юр’еўну              г. Брэста

Мажэйка                  -  старшага інспектара аддзела ўнутраных
Тамару Іванаўну             спраў Баранавіцкага гарвыканкома

Марко                    -  даярку сельскагаспадарчага вытворчага
Валянціну Іванаўну          кааператыва «Маціевічы» Жабінкаўскага
                            раёна

Масюк                    -  кладаўшчыка сельскагаспадарчага
Алу Іванаўну                вытворчага кааператыва «Малоткавічы»
                            Пінскага раёна

Міхайлаву                -  хатнюю гаспадыню, в. Малыя Радванічы
Валянціну Мікалаеўну        Брэсцкага раёна

Насонаву                 -  работніцу лакаматыўнага дэпо
Ірыну Яфімаўну              транспартнага рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства «Баранавіцкае аддзяленне
                            Беларускай чыгункі»

Нікіціч                  -  хатнюю гаспадыню, в. Любань Лунінецкага
Ганну Аляксандраўну         раёна

Паўлаву                  -  урача-кардыёлага ўстановы аховы здароўя
Іну Аляксееўну              «Брэсцкая дзіцячая абласная бальніца»

Пясоцкую                 -  аператара машыннага даення
Таццяну Васільеўну          сельскагаспадарчага вытворчага
                            кааператыва «Азярніца» Лунінецкага раёна

Радзіановіч              -  жывёлавода філіяла «Лабчанскае» адкрытага
Марыю Васільеўну            акцыянернага таварыства «Лунінецкі
                            малочны завод»

Разанцаву                -  індывідуальнага прадпрымальніка,
Таццяну Уладзіміраўну       в. Стрыгінь Бярозаўскага раёна

Разенгрын                -  хатнюю гаспадыню, г. Камянец
Вікторыю Уладзіміраўну

Роля                     -  сястру-гаспадыню філіяла «Інфекцыйная
Алу Адамаўну                бальніца «Малоткавічы» ўстановы аховы
                            здароўя «Пінская цэнтральная бальніца»

Рыкаванаву               -  паштальёна Баранавіцкага раённага вузла
Наталлю Анатольеўну         паштовай сувязі

Рэмез                    -  хатнюю гаспадыню, г. Баранавічы
Святлану Анатольеўну

Сахарчук                 -  работніцу адкрытага акцыянернага
Алену Барысаўну             таварыства «Дываны Брэста»

Сухаверхую               -  работніцу прыватнага вытворчага
Алену Якаўлеўну             унітарнага прадпрыемства «Пінскі
                            кааппрам» Пінскага райспажыўсаюза

Сычову                   -  хатнюю гаспадыню, г. Баранавічы
Яўгенію Яўгеньеўну

Чарнякоўскую             -  касіра дзяржаўнай установы «Музей
Людмілу Іванаўну            Беларускага Палесся», г. Пінск

Чухрову                  -  хатнюю гаспадыню, Маскоўскі раён
Юлію Яўгеньеўну             г. Брэста

Шкут                     -  настаўніцу дзяржаўнай установы адукацыі
Вольгу Іванаўну             «Навучальна-педагагічны комплекс
                            «Маласваротаўская дзіцячы сад - базавая
                            агульнаадукацыйная школа» Баранавіцкага
                            раёна

Яцэнка                   -  кладаўшчыка адкрытага акцыянернага
Алену Парфеньеўну           таварыства «Прадтавары», г. Брэст

Яшчук                    -  хатнюю гаспадыню, пас. Ленінскі
Раісу Сяргееўну             Жабінкаўскага раёна

                       па Віцебскай вобласці

Аляксеенка               -  выхавальніка ўстановы адукацыі
Леакадзію Сцяфанаўну        «Сяляўшчынская дзяржаўная базавая
                            агульнаадукацыйная школа-сад» Расонскага
                            раёна

Гаўрыльчык               -  хатнюю гаспадыню, г. Полацк
Любоў Паўлаўну

Гусакову                 -  кладаўшчыка ўстановы адукацыі «Сасноўскі
Алену Анатольеўну           дзяржаўны дзіцячы сад - сярэдняя школа»
                            Віцебскага раёна

Дзедавец                 -  хатнюю гаспадыню, в. Волахі Пастаўскага
Наталлю Дзмітрыеўну         раёна

Ермакову                 -  работніцу ўстановы адукацыі «Дзяржаўная
Жанну Міхайлаўну            агульнаадукацыйная сярэдняя школа № 3
                            г. Чашнікі»

Крупскую                 -  сацыяльнага работніка дзяржаўнай установы
Тамару Аляксандраўну        «Тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага
                            абслугоўвання насельніцтва Сенненскага
                            раёна»

Макараву                 -  аператара прыватнага унітарнага
Таццяну Алегаўну            прадпрыемства «Інфармацыйна-рэкламнае
                            агенцтва «ЛарГа», г. Віцебск

Сакалову                 -  хатнюю гаспадыню, в. Сакуны Пастаўскага
Віргінію Вітольдаўну        раёна

Сакалоўскую              -  работніцу ўстановы адукацыі «Улінаўская
Валянціну Васільеўну        дзяржаўная агульнаадукацыйная базавая
                            школа» Шаркоўшчынскага раёна

Трафімаву                -  кандытара Шаркоўшчынскага райспажыўсаюза
Людмілу Мікалаеўну

Фаменка                  -  хатнюю гаспадыню, в. Бельчыцы Полацкага
Таццяну Уладзіміраўну       раёна

Цеплякову                -  прадзільшчыцу рэспубліканскага унітарнага
Іну Віктараўну              вытворча-гандлёвага прадпрыемства
                            «Аршанскі льнокамбінат»

Цыунэль                  -  работніцу сельскагаспадарчага вытворчага
Галіну Сцяпанаўну           кааператыва «Маяк Браслаўскі»
                            Браслаўскага раёна

                       па Гомельскай вобласці
Собалеву                 -  рэжысёра Петрыкаўскага раённага Дома
Людмілу Яўхімаўну           культуры

Шчурко                   -  галоўнага эканаміста ўпраўлення сельскай
Алену Уладзіміраўну         гаспадаркі і харчавання Нараўлянскага
                            райвыканкома

                      па Гродзенскай вобласці
Вечар                    -  хатнюю гаспадыню, г. Ваўкавыск
Раісу Іванаўну

Гігеню                   -  хатнюю гаспадыню, г. Ваўкавыск
Валянціну Феліксаўну

Зарэцкую                 -  работніцу Ваўкавыскага раённага вузла
Марыну Іосіфаўну            электрычнай сувязі

Касцюк                   -  аператара машыннага даення
Зою Уладзіміраўну           сельскагаспадарчага вытворчага
                            кааператыва «Ходараўцы-Агра» Лідскага
                            раёна

Кібілда                  -  укладчыка хлебабулачных вырабаў
Вольгу Юр’еўну              хлебапякарні Лідскага райспажыўсаюза

Сулікоўскую              -  аператара машыннага даення Лідскага
Тэрэсу Уладзіміраўну        раённага сельскагаспадарчага унітарнага
                            прадпрыемства «Мажэйкава»

Сурвіла                  -  індывідуальнага прадпрымальніка,
Наталлю Міхайлаўну          в. Буцілы Лідскага раёна

Сяргей                   -  работніцу адкрытага акцыянернага
Лілію Васільеўну            таварыства «Краснасельскбудматэрыялы»,
                            Ваўкавыскі раён
 
Трахімчык                -  работніцу прыватнага вытворчага
Людмілу Вячаславаўну        унітарнага прадпрыемства «Каапграмхарч
                            № 1» Шчучынскага райспажыўсаюза

Шэлест                   -  псаломшчыка прыхода храма Святой
Марыю Іванаўну              прападобнай Еўфрасініі Полацкай у
                            пас. Пагранічны Бераставіцкага раёна
                            Гродзенскай епархіі Беларускай
                            Праваслаўнай Царквы

Юшкевіч                  -  хатнюю гаспадыню, в. Буцілы Лідскага
Алену Францаўну             раёна

                      па Магілёўскай вобласці
Адысеву                  -  хатнюю гаспадыню, Кастрычніцкі раён
Галіну Міхайлаўну           г. Магілёва

Аўласцову                -  гардэробшчыка філіяла рэспубліканскага
Валянціну Ягораўну          унітарнага вытворчага прадпрыемства
                            «Беларускі аўтамабільны завод»,
                            г. Магілёў

Галіцыну                 -  работніцу філіяла «Бялыніцкі» адкрытага
Аксану Анатольеўну          акцыянернага таварыства «Бабушкіна
                            крынка», Бялыніцкі раён

Гаршкову                 -  работніцу ўстановы адукацыі «Сярэдняя
Валянціну Фёдараўну         агульнаадукацыйная школа № 6
                            г. Бабруйска»

Крывуля                  -  хатнюю гаспадыню, Ленінскі раён
Эмілію Баляславаўну         г. Бабруйска

Купрыянаву               -  памочніка выхавальніка ясляў-сада № 66
Таццяну Іванаўну            навучальна-выхаваўчай установы
                            «Магілёўскі сектар дашкольных устаноў
                            Беларускай чыгункі»

Мельнікаву               -  хатнюю гаспадыню, Першамайскі раён
Галіну Уладзіміраўну        г. Бабруйска

Селядцову                -  медыцынскую сястру ўстановы аховы здароўя
Людмілу Грыгор’еўну         «Бялыніцкая цэнтральная раённая бальніца»

Стасеву                  -  работніцу рэспубліканскага унітарнага
Наталлю Алегаўну            сельскагаспадарчага прадпрыемства
                            «Эксперыментальная база «Раднянская»,
                            Клімавіцкі раён

Усманаву                 -  работніцу таварыства з дадатковай
Маліку Салманаўну           адказнасцю «БЕЛІНГ», г. Магілёў

Ханенка                  -  машыніста крана закрытага акцыянернага
Алену Генадз’еўну           таварыства «Магілёўскі камбінат
                            сілікатных вырабаў»

                            па г. Мінску
Валчэцкую                -  настаўніцу сярэдняй агульнаадукацыйнай
Вікторыю Анатольеўну        школы № 219 з харэаграфічным ухілам

Васюк                    -  медыцынскую сястру ўстановы аховы здароўя
Таццяну Феліцыянаўну        «Дом дзіцяці № 2»

Жураўлёву                -  работніцу сярэдняй агульнаадукацыйнай
Алу Пятроўну                школы № 172

Мефодзьеву               -  хатнюю гаспадыню, Цэнтральны раён
Наталлю Сцяфанаўну

Мікіцкую                 -  прадаўца свячной крамы рэлігійнай абшчыны
Людмілу Францаўну           «Прыход храма іконы Божай Маці «Усіх
                            тужлівых Радасць» у г. Мінску Мінскай
                            епархіі Беларускай Праваслаўнай Царквы»

Паўлаву                  -  хатнюю гаспадыню, Фрунзенскі раён
Любоў Сцяпанаўну

Таболіч                  -  работніцу дзяржаўнай установы адукацыі
Юлію Аляксандраўну          «Беларуская медыцынская акадэмія
                            паслядыпломнай адукацыі»

Тамашэвіч                -  настаўніцу дзяржаўнай установы адукацыі
Вольгу Мікалаеўну           «Сярэдняя агульнаадукацыйная школа № 136
                            г. Мінска з тэатральным ухілам»
     
Прэзідэнт Рэспублікі Беларусь                            А.Лукашэнка


Назад Указы Беларусі | Наступны Беларускія указ

Навіны

 


Навіны заканадаўства

 

 
Реклама


Новости законодательства

Новые документы

Copyright © 1991-2015. Пры поўным або частковым выкарыстанні матэрыялаў патрэбна спасылка на сайт Laws.NewsBY.org