Право. Новости из Беларуси


 

Рейтинг@Mail.ru




Новости сайта

Новости проекта "Тюрьма"

Указ Президента Республики Беларусь от 2 сентября 2008 г. №488 "Аб узнагароджаннi дзяржаўнымi ўзнагародамi Рэспублiкi Беларусь"

тэкст указу са зменамі і дапаўненнямі на кастрычнік 2008. Архіў абнаўленне

<<< Да спісу >>>

                 УКАЗ ПРЭЗІДЭНТА РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ
                       2 верасня 2008 г. № 488

АБ УЗНАГАРОДЖАННІ ДЗЯРЖАЎНЫМІ ЎЗНАГАРОДАМІ РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ

     1.  За  асабістую мужнасць і адвагу, праяўленыя  пры  выкананні
службовых   абавязкаў,  узнагародзіць  работнікаў   рэспубліканскага
унітарнага прадпрыемства «Авіякампанія Трансавіяэкспарт»:
     
                  ордэнам «За асабістую мужнасць»
Баглова                  - інжынера па эксплуатацыі паветраных
Міхаіла Іванавіча          суднаў цэха перыядычнага абслугоўвання
                           авіяцыйна-тэхнічнай базы (пасмяротна)
Бандаронка               - авіяцыйнага тэхніка па планеру і
Алега Яўгеніушавіча        рухавіках цэха перыядычнага абслугоўвання
                           авіяцыйна-тэхнічнай базы (пасмяротна)
Вашкевіча                - камандзіра авіяцыйнага атрада
Ігара Леанідавіча          (пасмяротна)
Габа                     - інжынера бартавога авіяцыйнай эскадрыллі
Івана Іванавіча            (пасмяротна)
Гаманькова               - другога пілота авіяцыйнай эскадрыллі
Аляксандра Віктаравіча     (пасмяротна)
Грэся                    - бортаператара авіяцыйнай эскадрыллі
Ігара Міхайлавіча          (пасмяротна)
Зерніна                  - старшага бортаператара авіяцыйнай
Аляксандра Іванавіча       эскадрыллі (пасмяротна)
Кануннікава              - бортрадыста авіяцыйнай эскадрыллі
Алега Віктаравіча          (пасмяротна)
Ладнова                  - камандзіра паветранага судна авіяцыйнай
Уладзіміра Георгіевіча     эскадрыллі
Носнікава                - авіяцыйнага тэхніка па планеру і
Дзмітрыя Сяргеевіча        рухавіках цэха перыядычнага абслугоўвання
                           авіяцыйна-тэхнічнай базы (пасмяротна)
Радзіонава               - інжынера па эксплуатацыі паветраных
Мікалая Пятровіча          суднаў аддзела тэхнічнага кантролю
                           авіяцыйна-тэхнічнай базы
Сычугова                 - авіяцыйнага тэхніка па планеру і
Арцёма Барысавіча          рухавіках цэха перыядычнага абслугоўвання
                           авіяцыйна-тэхнічнай базы (пасмяротна)
Трашкова                 - штурмана авіяцыйнай эскадрыллі
Генадзія Аляксандравіча    (пасмяротна)
Тугарына                 - інжынера бартавога авіяцыйнай эскадрыллі
Сяргея Кірылавіча
Харкова                  - бортаператара авіяцыйнай эскадрыллі
Рыгора Іванавіча
                        медалём «За адвагу»
Альшакова                - бортаператара авіяцыйнай эскадрыллі
Сяргея Аляксеевіча
Біцяя                    - інжынера па эксплуатацыі паветраных
Міхаіла Піліпавіча         суднаў цэха перыядычнага абслугоўвання
                           авіяцыйна-тэхнічнай базы
Одарэнку                 - штурмана авіяцыйнай эскадрыллі
Валерыя Львовіча
Пузыра                   - бортрадыста авіяцыйнай эскадрыллі
Віктара Канстанцінавіча
Чаранкевіча              - другога пілота авіяцыйнай эскадрыллі
Уладзіміра Леанідавіча
     
     2.  За  высокі  прафесіяналізм,  шматгадовую  плённую  працу  ў
галіне   аховы   здароўя,  навукі,  культуры,  мастацтва,   нафтавай
прамысловасці,  будаўніцтва, своечасовы ўвод у эксплуатацыю  ўчастка
метро ад станцыі «Усход» да станцыі «Уручча»:
     2.1. узнагародзіць:
     
                           ордэнам Пашаны
Вішнеўскага             -  мантажніка будаўнічых канструкцый
Генадзія Міхайлавіча       будаўнічага ўпраўлення № 256 адкрытага
                           акцыянернага таварыства «МАПІД»
Германа                 -  намесніка начальніка ўпраўлення па
Георгія Міхайлавіча        вытворчасці спецыялізаванага ўпраўлення
                           № 205 адкрытага акцыянернага таварыства
                           «МАПІД»
Леановіча               -  прафесара 1-й кафедры хірургічных хвароб
Сяргея Іванавіча           установы адукацыі «Беларускі дзяржаўны
                           медыцынскі універсітэт»
Мацюшку                 -  начальніка цэха па здабычы нафты і газу
Уладзіміра Міхайлавіча     нафтагазаздабываючага ўпраўлення
                           «Рэчыцанафта» рэспубліканскага унітарнага
                           прадпрыемства «Вытворчае аб’яднанне
                           «Беларуснафта»
Мурача                  -  галоўнага інжынера камунальнага
Аляксея Уладзіміравіча     унітарнага прадпрыемства «Дырэкцыя па
                           будаўніцтву Мінскага метрапалітэна»
Румо                    -  намесніка галоўнага ўрача па хірургічнай
Алега Алегавіча            рабоце ўстановы аховы здароўя «9-я
                           гарадская клінічная бальніца» г. Мінска
Усенку                  -  вядучага спецыяліста ўпраўлення па
Анатоля Іванавіча          правядзенню спаборніцтваў асацыяцыі
                          «Беларуская федэрацыя футбола»
                     ордэнам Францыска Скарыны
Румянцаву               -  вядучага майстра сцэны тэатра-студыі
Любоў Рыгораўну            кінаакцёра рэспубліканскага унітарнага
                           прадпрыемства «Нацыянальная кінастудыя
                           «Беларусьфільм»
                   медалём «За працоўныя заслугі»
Аношку                  -  старшага майстра па складаных работах
Пятра Іванавіча            упраўлення па павышэнню нафтааддачы
                           пластоў і рамонту свідравін
                           рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                          «Вытворчае аб’яднанне «Беларуснафта»
Балакірава              -  галоўнага ўрача ўстановы аховы здароўя
Аляксандра Васільевіча     «10-я гарадская клінічная бальніца»
                           г. Мінска
Бароўскага              -  электрамантажніка па электраабсталяванню,
Івана Андрэявіча           сілавых і асвятляльных сетках
                           спецыялізаванага ўпраўлення № 206
                           адкрытага акцыянернага таварыства «МАПІД»
Бахара                  -  праходчыка тунельнага атрада № 1
Сяргея Уладзіміравіча      будаўнічага камунальнага унітарнага
                           прадпрыемства «Мінскметрабуд»
Белага                  -  матарыста цэментавальнага агрэгата
Мікалая Васільевіча        тампанажнага ўпраўлення рэспубліканскага
                           унітарнага прадпрыемства «Вытворчае
                           аб’яднанне «Беларуснафта»
Віткоўскага             -  старшага інспектара аддзела мытных
Аляксандра                 расследаванняў Віцебскай мытні
Валянцінавіча
Віткоўскую              -  зборшчыка абутку сумеснага таварыства з
Любоў Іванаўну             абмежаванай адказнасцю «Белвест»
Галаўню                 -  загадчыка апёкавага аддзялення ўстановы
Віктара Іванавіча          аховы здароўя «Гарадская клінічная
                           бальніца хуткай медыцынскай дапамогі
                           г. Гродна»
Груздзіловіча           -  старшыню рэспубліканскага грамадскага
Леаніда Міхайлавіча        аб’яднання «Фонд вынаходніцкай дзейнасці»
Грыба                   -  машыніста пад’ёмніка Рэчыцкага ўпраўлення
Мікалая Міхайлавіча        тэхналагічнага транспарту
                           рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                           «Вытворчае аб’яднанне «Беларуснафта»
Грышкіна                -  мантажніка будаўнічых канструкцый
Васіля Іванавіча           спецыялізаванага ўпраўлення № 246
                           адкрытага акцыянернага таварыства «МАПІД»
Гурэвіча                -  дырэктара дзяржаўнай установы «Навукова-
Генадзя Львовіча           даследчы інстытут пульманалогіі і
                           фтызіятрыі»
Дамшэля                 -  дырэктара адкрытага акцыянернага
Івана Віктаравіча          таварыства «Інстытут «Гроднадзіпрабуд»
Дзядзько                -  загадчыка аддзялення анестэзіялогіі і
Аляксандра Міхайлавіча     рэанімацыі ўстановы аховы здароўя «9-я
                           гарадская клінічная бальніца» г. Мінска
Жалезняка               -  загадчыка траўматалагічнага аддзялення
Андрэя Васільевіча         ўстановы аховы здароўя «Віцебская
                           гарадская клінічная бальніца хуткай
                           медыцынскай дапамогі»
Жука                    -  генеральнага дырэктара адкрытага
Сяргея Міхайлавіча         акцыянернага таварыства «Буддэталі»
Жыбуля                  -  начальніка камунальнага унітарнага
Васіля Пятровіча           прадпрыемства «Дырэкцыя па будаўніцтву
                           Мінскага метрапалітэна»
Зыгмантовіча            -  галоўнага механіка будаўніча-мантажнага
Мікалая Мікалаевіча        ўпраўлення № 1 будаўнічага камунальнага
                           унітарнага прадпрыемства «Мінскметрабуд»
Іванова                 -  начальніка аддзела Генеральнай
Валерыя Рыгоравіча         пракуратуры
Карпіцкага              -  мантажніка вонкавых трубаправодаў
Анатолія Антонавіча        будаўнічага ўпраўлення № 256 адкрытага
                           акцыянернага таварыства «МАПІД»
Карташа                 -  намесніка дырэктара Беларускага навукова-
Мікалая Канстанцінавіча    даследчага і праектнага інстытута нафты
                           рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                           «Вытворчае аб’яднанне «Беларуснафта»
Кісценя                 -  галоўнага ўрача ўстановы аховы здароўя
Васілія Васільевіча        «Брэсцкая цэнтральная гарадская бальніца»
Клімава                 -  аператара таварнага рэспубліканскага
Уладзіміра                 даччынага унітарнага прадпрыемства па
Уладзіміравіча             забеспячэнню нафтапрадуктамі
                           «Беларуснафта-Гомельаблнафтапрадукт»
                           рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                           «Вытворчае аб’яднанне «Беларуснафта»
Козыра                  -  начальніка цэнтральнай інжынерна-
Анатоля Аляксандравіча     тэхналагічнай службы
                           нафтагазаздабываючага ўпраўлення
                           «Рэчыцанафта» рэспубліканскага унітарнага
                           прадпрыемства «Вытворчае аб’яднанне
                           «Беларуснафта»
Крысенку                -  праходчыка будаўніча-мантажнага
Міхаіла Паўлавіча          ўпраўлення № 2 будаўнічага камунальнага
                           унітарнага прадпрыемства «Мінскметрабуд»
Курэйчыка               -  дырэктара камунальнага праектна-
Валянціна Аляксеевіча      вышукальнага унітарнага прадпрыемства
                           «Мінскінжпраект»
Лашкоўскага             -  загадчыка артапеда-траўматалагічнага
Уладзіміра                 аддзялення для дзяцей установы аховы
Уладзіміравіча             здароўя «Гарадская клінічная бальніца
                           хуткай медыцынскай дапамогі г. Гродна»
Ліпай                   -  маляра спецыялізаванага ўпраўлення № 192
Ніну Дзмітрыеўну           адкрытага акцыянернага таварыства «МАПІД»
Ляхава                  -  машыніста крана ўпраўлення механізацыі
Анатолія Апанасавіча       будаўнічага камунальнага унітарнага
                           прадпрыемства «Мінскметрабуд»
Мартынава               -  начальніка ўпраўлення механізацыі і
Валерыя Мікалаевіча        спецработ № 154 адкрытага акцыянернага
                           таварыства «МАПІД»
Марціновіча             -  аператара таварнага Беларускага
Валянціна Ігнацьевіча      газаперапрацоўчага завода
                           рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                           «Вытворчае аб’яднанне «Беларуснафта»
Нехвядовіча             -  начальніка спецыялізаванага ўпраўлення
Чэслава Станіслававіча     № 202 адкрытага акцыянернага таварыства
                           «МАПІД»
Новікава                -  начальніка геафізічнай лабараторыі
Анатолія Мікалаевіча       ўпраўлення палявых сейсмаразведачных
                           работ рэспубліканскага унітарнага
                           прадпрыемства «Вытворчае аб’яднанне
                           «Беларуснафта»
Паляўнічага             -  дырэктара камунальнага унітарнага
Юрыя Іванавіча             прадпрыемства па захаванню, рамонту і
                           тэхнічнаму абслугоўванню маёмасці і
                           збудаванняў грамадзянскай абароны
                           «Спецпрадпрыемства Мінгарвыканкома»
Пашука                  -  загадчыка траўматолага-артапедычнага
Паўла Паўлавіча            аддзялення № 2 установы аховы здароўя «6-
                           я гарадская клінічная бальніца» г. Мінска
Полішчука               -  галоўнага інжынера адкрытага акцыянернага
Віктара Пятровіча          таварыства «Мінскметрапраект»
Пруса                   -  загадчыка хірургічнага аддзялення
Міхаіла Ігнацьевіча        ўстановы аховы здароўя «Столінская
                           цэнтральная раённая бальніца»
Прызянцова              -  намесніка генеральнага дырэктара
Аляксандра Іванавіча       рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                           «Вытворчае аб’яднанне «Беларуснафта»
Пыжа                    -  мантажніка вонкавых трубаправодаў
Анатоля Барысавіча         будаўнічага ўпраўлення № 101 адкрытага
                           акцыянернага таварыства «МАПІД»
Самуйлік                -  намесніка генеральнага дырэктара па
Таццяну Уладзіміраўну      ідэалагічнай і сацыяльнай рабоце -
                           начальніка аддзела кадраў
                           рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                           «Беларускі пратэзна-артапедычны
                           аднаўленчы цэнтр»
Сідашэва                -  механіка ўчастка тунельнага атрада № 1
Уладзіміра                 будаўнічага камунальнага унітарнага
Уладзіміравіча             прадпрыемства «Мінскметрабуд»
Сілівоніка              -  машыніста экскаватара ўпраўлення
Уладзіміра Яўгенавіча      механізацыі будаўнічага камунальнага
                           унітарнага прадпрыемства «Мінскметрабуд»
Сінкаўца                -  слесара-рамонтніка завода буйнапанельнага
Канстанціна                домабудавання № 1 адкрытага акцыянернага
Канстанцінавіча            таварыства «МАПІД»
Спаса                   -  загадчыка кафедры анестэзіялогіі і
Уладзіміра                 рэаніматалогіі з курсам клінічнай
Уладзіміравіча             біяхіміі ўстановы адукацыі «Гродзенскі
                           дзяржаўны медыцынскі універсітэт»
Старастава              -  дырэктара адкрытага акцыянернага
Аляксандра Пятровіча       таварыства «Гомельжалезабетон»
Стральцова              -  начальніка цэха вышкамантажнага
Мікалая Васільевіча        ўпраўлення рэспубліканскага унітарнага
                           прадпрыемства «Вытворчае аб’яднанне
                           «Беларуснафта»
Суманеева               -  генеральнага дырэктара сумеснага
Юрыя Генадзьевіча          таварыства з абмежаванай адказнасцю
                           «Белвест»
Супруна                 -  генеральнага дырэктара Гомельскага
Міхаіла Пятровіча          дзяржаўнага вытворчага лесагаспадарчага
                           аб’яднання
Тулупаву                -  галоўнага ўрача ўстановы «Гомельскі
Марыю Іосіфаўну            абласны эндакрыналагічны дыспансер»
Усса                    -  намесніка галоўнага ўрача па лячэбных
Анатолія Леанідавіча       пытаннях установы аховы здароўя «9-я
                           гарадская клінічная бальніца» г. Мінска
Федаровіча              -  загадчыка клінічнага аддзела
Сяргея Уладзіміравіча      прафпаталогіі дзяржаўнай установы
                           «Рэспубліканскі навукова-практычны цэнтр
                           гігіены»
Хаменку                 -  электразваршчыка ручной зваркі завода
Антона Адольфавіча         жалезабетонных вырабаў будаўнічага
                           камунальнага унітарнага прадпрыемства
                           «Мінскметрабуд»
Хрушчова                -  майстра буравой Светлагорскага ўпраўлення
Віктара Рыгоравіча         буравых работ рэспубліканскага унітарнага
                           прадпрыемства «Вытворчае аб’яднанне
                           «Беларуснафта»
Целяпнёва               -  галоўнага архітэктара адкрытага
Уладзіміра Мікалаевіча     акцыянернага таварыства
                           «Мінскметрапраект»
Шалая                   -  генеральнага дырэктара вытворчага
Анатолія Фёдаравіча        рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                           «Магілёўаблгаз»
Шарупу                  -  праходчыка будаўніча-мантажнага
Андрэя Альбертавіча        ўпраўлення № 1 будаўнічага камунальнага
                           унітарнага прадпрыемства «Мінскметрабуд»
Шылянка                 -  загадчыка кафедры факультэцкай хірургіі
Уладзіміра Мікалаевіча     ўстановы адукацыі «Віцебскі дзяржаўны
                           ордэна Дружбы народаў медыцынскі
                           універсітэт»
Шэка                    -  зацяжчыка абутку сумеснага таварыства з
Аляксандра Іванавіча       абмежаванай адказнасцю «Белвест»
Юшкова                  -  праходчыка будаўніча-мантажнага
Анатолія Мікалаевіча       ўпраўлення № 2 будаўнічага камунальнага
                           унітарнага прадпрыемства «Мінскметрабуд»
Яроменку                -  старшага трэнера-выкладчыка аддзялення
Уладзіміра Аркадзьевіча    самба ўстановы «Спецыялізаваная дзіцяча-
                           юнацкая школа алімпійскага рэзерву па
                           барацьбе» ўпраўлення фізічнай культуры,
                           спорту і турызму Мінскага гарвыканкома
                     медалём Францыска Скарыны
Абрамава                -  мастацкага кіраўніка ўстановы «Беларускі
Мадэста Мадэставіча        дзяржаўны маладзёжны тэатр»
Волкаву                 -  салістку оперы, вядучага майстра сцэны
Аксану Уладзіміраўну       дзяржаўнай тэатральна-відовішчнай
                           установы «Нацыянальны акадэмічны Вялікі
                           тэатр оперы Рэспублікі Беларусь»
Герасевіча              -  артыста, вядучага майстра сцэны
Івана Пракопавіча          дзяржаўнай установы «Брэсцкі тэатр лялек»
Жука                    -  першага прарэктара ўстановы адукацыі
Ігара Георгіевіча          «Гродзенскі дзяржаўны медыцынскі
                           універсітэт»
Марчанка                -  загадчыка кафедры хвароб вачэй установы
Людмілу Мікалаеўну         адукацыі «Беларускі дзяржаўны медыцынскі
                           універсітэт»
Масквіну                -  салістку оперы, вядучага майстра сцэны
Настассю Ігараўну          дзяржаўнай тэатральна-відовішчнай
                           установы «Нацыянальны акадэмічны Вялікі
                           тэатр оперы Рэспублікі Беларусь»
Шарова                  -  вядучага майстра сцэны ўстановы
Аляксандра Анатольевіча    «Беларускі дзяржаўны маладзёжны тэатр»
     
     2.2. прысвоіць ганаровыя званні Рэспублікі Беларусь:
     
          «Заслужаны дзеяч мастацтваў Рэспублікі Беларусь»
Гаўрылаву               -  члену грамадскага аб’яднання «Беларускі
Віктару Георгіевічу        саюз мастакоў»
               «Заслужаны артыст Рэспублікі Беларусь»
Варапаеву               -  начальніку ансамбля - мастацкаму
Уладзіміру Сяргеевічу      кіраўніку акадэмічнага ансамбля песні і
                           танца Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь
Тэвасян                 -  артыстцы, вядучаму майстру сцэны
Тамары Анатольеўне         дзяржаўнай установы «Брэсцкі тэатр лялек»
         «Заслужаны работнік адукацыі Рэспублікі Беларусь»
Стражаву                -  рэктару Беларускага дзяржаўнага
Васілію Іванавічу          універсітэта
            «Заслужаны дзеяч навукі Рэспублікі Беларусь»
Жданку                  -  дырэктару дзяржаўнай навуковай установы
Сяргею Аляксандравічу      «Інстытут цепла- і масаабмену імя
                           А.В.Лыкава Нацыянальнай акадэміі навук
                           Беларусі»
Прыстрому               -  загадчыку кафедры тэрапіі дзяржаўнай
Мар’яну Станіслававічу     установы адукацыі «Беларуская медыцынская
                           акадэмія паслядыпломнай адукацыі»
Трацьяку                -  загадчыку 2-й кафедры хірургічных
Станіславу Іванавічу       захворванняў установы адукацыі «Беларускі
                           дзяржаўны медыцынскі універсітэт»
Рашэтнікаву             -  дырэктару дзяржаўнай навуковай установы
Уладзіміру Мікалаевічу     «Цэнтральны батанічны сад Нацыянальнай
                           акадэміі навук Беларусі»
             «Заслужаны вынаходнік Рэспублікі Беларусь»
Емяльянаву              -  генеральнаму дырэктару навукова-
Віктару Андрэевічу         вытворчага аб’яднання «Інтэграл» -
                           дырэктару вытворчага рэспубліканскага
                           унітарнага прадпрыемства «Завод
                           паўправадніковых прыбораў»
                «Заслужаны ўрач Рэспублікі Беларусь»
Васілёнку               -  загадчыку аддзялення анестэзіялогіі і
Леаніду Францавічу         рэанімацыі ўстановы аховы здароўя
                           «Глыбоцкая цэнтральная раённая бальніца»
Лапцевай                -  загадчыку аддзела дыягностыкі і тэрапіі
Іраідзе Міхайлаўне         неспецыфічных захворванняў органаў
                           дыхання дзяржаўнай установы «Навукова-
                           даследчы інстытут пульманалогіі і
                           фтызіятрыі»
       «Заслужаны работнік прамысловасці Рэспублікі Беларусь»
Тапалаву                -  намесніку дырэктара па вытворчасці
Алегу Мінавічу             вытворчага рэспубліканскага унітарнага
                           прадпрыемства «Маладзечанскі завод
                           парашковай металургіі»
       «Заслужаны работнік аховы здароўя Рэспублікі Беларусь»
Гусакову                -  Галоўнаму дзяржаўнаму судова-медыцынскаму
Юрыю Аркадзьевічу          эксперту Рэспублікі Беларусь - начальніку
                           Дзяржаўнай службы медыцынскіх судовых
                           экспертыз
     
Прэзідэнт Рэспублікі Беларусь                            А.Лукашэнка



Назад Указы Беларусі | Наступны Беларускія указ

Навіны

 


Навіны заканадаўства

 

 
Реклама


Новости законодательства

Новые документы

Copyright © 1991-2015. Пры поўным або частковым выкарыстанні матэрыялаў патрэбна спасылка на сайт Laws.NewsBY.org