Право. Новости из Беларуси


 

Рейтинг@Mail.ru




Новости сайта

Новости проекта "Тюрьма"

Указ Президента Республики Беларусь от 2 сентября 2008 г. №489 "Аб узнагароджаннi медалём "За бездакорную службу" I, II, III ступенi"

тэкст указу са зменамі і дапаўненнямі на кастрычнік 2008. Архіў абнаўленне

<<< Да спісу >>>

                 УКАЗ ПРЭЗІДЭНТА РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ
                       2 верасня 2008 г. № 489

АБ УЗНАГАРОДЖАННІ МЕДАЛЁМ «ЗА БЕЗДАКОРНУЮ СЛУЖБУ» I,
II, III СТУПЕНІ

     За ўзорнае выкананне службовых абавязкаў узнагародзіць:
     
             медалём «За бездакорную службу» I ступені
Азаронка               - камандуючага Ваенна-паветранымі сіламі і
Ігара Паўлавіча          войскамі супрацьпаветранай абароны
                         Узброеных Сіл, генерал-маёра
Балоцьку               - начальніка 602-й базы рамонту і захоўвання
Алега Мікалаевіча        Узброеных Сіл, палкоўніка
Высоцкага              - начальніка кафедры баявога прымянення
Міхаіла Яўгеньевіча      падраздзяленняў ракетных войскаў і
                         артылерыі агульнавайсковага факультэта
                         ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія
                         Рэспублікі Беларусь», палкоўніка
Гальянава              - начальніка штаба - першага намесніка
Валерыя Анатольевіча     камандуючага войскамі Паўночна-заходняга
                         аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, палкоўніка
Грынніка               - начальніка ўпраўлення прамысловасці
Аляксандра Іванавіч      Дзяржаўнага ваенна-прамысловага камітэта,
                         палкоўніка
Дзімава                - намесніка начальніка арганізацыйнага
Мікалая Паўлавіча        аддзела ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія
                         Рэспублікі Беларусь», палкоўніка
Ласоцкага              - намесніка начальніка 2-га ўпраўлення
Сяргея Аляксеевіча       галоўнага арганізацыйна-мабілізацыйнага
                         ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных
                         Сіл, палкоўніка
Лаўрыненку             - начальніка галоўнага арганізацыйна-
Ігара Уладзіміравіча     мабілізацыйнага ўпраўлення - намесніка
                         начальніка Генеральнага штаба Узброеных
                         Сіл, палкоўніка
Левашова               - начальніка разведкі аддзела ўпраўлення
Віктара Мікалаевіча      ракетных войскаў і артылерыі Генеральнага
                         штаба Узброеных Сіл, палкоўніка
Лукашова               - начальніка 2-га аддзела галоўнага
Юрыя Анатольевіча        аператыўнага ўпраўлення Генеральнага штаба
                         Узброеных Сіл, палкоўніка
Паўлава                - намесніка начальніка ўпраўлення ваенна-
Ігара Уладзіміравіча     тэхнічнага супрацоўніцтва Дзяржаўнага
                         ваенна-прамысловага камітэта, палкоўніка
Пінчука                - прафесара кафедры ўстройства і эксплуатацыі
Пятра Ігнатавіча         ракетна-артылерыйскага ўзбраення факультэта
                         ракетных войскаў і артылерыі ўстановы
                         адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі
                         Беларусь», палкоўніка
Пінчукова              - памочніка начальніка Генеральнага штаба
Ігара Уладзіміравіча     Узброеных Сіл, палкоўніка
Хахлова                - намесніка камандуючага Сухапутнымі войскамі
Валерыя Аляксеевіча      Узброеных Сіл - начальніка ўпраўлення
                         баявой падрыхтоўкі і падрыхтоўкі рэзерваў,
                         генерал-маёра
Чарнышова              - намесніка начальніка 1-га ўпраўлення
Андрэя Уладзіміравіча    галоўнага аператыўнага ўпраўлення
                         Генеральнага штаба Узброеных Сіл,
                         палкоўніка
Шмуляява               - начальніка кафедры баявога прымянення
Мікалая Гаўрылавіча      артылерыі ваеннага факультэта ў Беларускім
                         дзяржаўным універсітэце, палкоўніка
Шэцкага                - старшага інспектара-лётчыка 2-га аддзела
Аляксандра Міхайлавіча   ўпраўлення авіяцыі Ваенна-паветраных сіл і
                         войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных
                         Сіл, палкоўніка
Юрчанку                - кансультанта аддзела ваенна-тэхнічнага
Мікалая Мікалаевіча      супрацоўніцтва Дзяржаўнага ваенна-
                         прамысловага камітэта, палкоўніка
             медалём «За бездакорную службу» IІ ступені
Аліфірэнку             - камандзіра 377-га гвардзейскага зенітнага
Андрэя Андрэевіча        ракетнага палка Паўночна-заходняга
                         аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, палкоўніка
Бабіна                 - начальніка мабілізацыйнага аддзела
Вячаслава                Віцебскага абласнога ваеннага камісарыята,
Аляксандравіча           палкоўніка
Валкагона              - начальніка 1-га аддзела - намесніка
Васілія Аляксандравіча   начальніка ўпраўлення ўзбраення Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, палкоўніка
Галеню                 - ваеннага камісара Калінкавіцкага раённага
Генадзія Васільевіча     ваеннага камісарыята Гомельскай вобласці,
                         палкоўніка
Ганчарова              - начальніка штаба - першага намесніка
Аляксандра Мікалаевіча   начальніка 210-га авіяцыйнага палігона
                         Ваенна-паветраных сіл і войскаў
                         супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл,
                         маёра
Гнеўчынскага           - старшага тэхніка-інструктара асобага атрада
Юрыя Адамавіча           спецыяльнага прызначэння 5-й асобнай
                         брыгады спецыяльнага прызначэння Узброеных
                         Сіл, старшага прапаршчыка
Грушкевіча             - намесніка начальніка 1-га аддзела галоўнага
Сяргея Антонавіча        арганізацыйна-мабілізацыйнага ўпраўлення
                         Генеральнага штаба Узброеных Сіл,
                         палкоўніка
Грыбоўскага            - начальніка штаба - першага намесніка
Мікалая Аляксандравіча   камандзіра 427-га рэактыўнага
                         артылерыйскага палка Паўночна-заходняга
                         аператыўнага камандавання Сухапутных
                         войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Грышкевіча             - начальніка факультэта павышэння
Міхаіла Міхайлавіча      кваліфікацыі і перападрыхтоўкі кадраў
                         установы адукацыі «Ваенная акадэмія
                         Рэспублікі Беларусь», палкоўніка
Гулу                   - начальніка медыцынскай службы Ваенна-
Васілія Фадзеевіча       паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, палкоўніка
                         медыцынскай службы
Дзмітрука              - начальніка мабілізацыйнага аддзела
Уладзіміра Мікалаевіча   Брэсцкага абласнога ваеннага камісарыята,
                         палкоўніка
Іванова                - начальніка 288-й базы рэзерву аўтамабіляў
Вячаслава Анатольевіча   Узброеных Сіл, палкоўніка
Іванчанку              - намесніка начальніка арганізацыйнага
Канстанціна              ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных
Мікалаевіча              Сіл, палкоўніка
Ігрушава               - ваеннага дырыжора - начальніка аркестра 120-
Вадзіма Валер’евіча      й асобнай гвардзейскай механізаванай
                         брыгады Паўночна-заходняга аператыўнага
                         камандавання Сухапутных войскаў Узброеных
                         Сіл, маёра
Канапельку             - начальніка цыкла - прафесара кафедры
Міхаіла Вінідзіктавіча   радыяцыйнай, хімічнай, біялагічнай аховы і
                         экалогіі ўстановы адукацыі «Ваенная
                         акадэмія Рэспублікі Беларусь», палкоўніка
Карабача               - начальніка ваеннай кафедры ўстановы
Вячаслава Мікалаевіча    адукацыі «Гродзенскі дзяржаўны медыцынскі
                         універсітэт», палкоўніка медыцынскай службы
Карпава                - намесніка начальніка 2-га ўпраўлення
Сяргея Валянцінавіча     галоўнага разведвальнага ўпраўлення
                         Генеральнага штаба Узброеных Сіл,
                         палкоўніка
Куніцкага              - камандзіра 276-га асобнага батальёна аховы
Уладзіміра               і абслугоўвання Паўночна-заходняга
Баляслававіча            аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Купцова                - начальніка 1-га аддзела галоўнага
Уладзіміра               разведвальнага ўпраўлення Генеральнага
Уладзіміравіча           штаба Узброеных Сіл, палкоўніка
Макарэвіча             - намесніка начальніка штаба цэнтра тылавога
Мікалая Міхайлавіча      забеспячэння 72-га гвардзейскага
                         аб’яднанага вучэбнага цэнтра падрыхтоўкі
                         прапаршчыкаў і малодшых спецыялістаў
                         Сухапутных войскаў Узброеных Сіл,
                         падпалкоўніка
Мартынава              - начальніка 1-га аддзела харчовага
Мікалая Мікалаевіча      ўпраўлення Міністэрства абароны,
                         падпалкоўніка
Мігая                  - начальніка аддзела кадраў камандавання сіл
Віктара Анатольевіча     спецыяльных аперацый Узброеных Сіл,
                         палкоўніка
Мінько                 - начальніка штаба - першага намесніка
Ігара Уладзіміравіча     камандзіра кадра 85-й брыгады сувязі
                         Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Мішчанку               - начальніка войскаў сувязі і радыётэхнічнага
Алега Рыгоравіча         забеспячэння - начальніка ўпраўлення сувязі
                         і радыётэхнічнага забеспячэння Галоўнага
                         штаба Ваенна-паветраных сіл і войскаў
                         супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл,
                         палкоўніка
Мышалава               - галоўнага прадзюсера - начальніка
Аляксандра               арганізацыйна-планавага аддзела дзяржаўнай
Аляксандравіча           установы «Тэлекампанія «ВаенТБ»
                         Міністэрства абароны Рэспублікі Беларусь»,
                         падпалкоўніка
Ражкова                - начальніка восьмага аддзела - намесніка
Андрэя Уладзіміравіча    начальніка штаба па рэжыму сакрэтнасці
                         Заходняга аператыўна-тактычнага
                         камандавання Ваенна-паветраных сіл і
                         войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных
                         Сіл, палкоўніка
Раманенку              - начальніка штаба - першага намесніка
Дзмітрыя Мікалаевіча     камандзіра 11-й асобнай гвардзейскай
                         механізаванай брыгады Заходняга
                         аператыўнага камандавання Сухапутных
                         войскаў Узброеных Сіл, палкоўніка
Рыбака                 - намесніка начальніка кафедры тактыкі і
Юрыя Міхайлавіча         ўзбраення радыётэхнічных войскаў факультэта
                         супрацьпаветранай абароны ўстановы адукацыі
                         «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь»,
                         палкоўніка
Смірнова               - начальніка сакрэтнай часці штаба 60-га
Сяргея Сяргеевіча        асобнага палка сувязі Паўночна-заходняга
                         аператыўнага камандавання Сухапутных
                         войскаў Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка
Сцяпанава              - намесніка камандзіра па тылу - начальніка
Валерыя Мікалаевіча      тылу 120-й асобнай гвардзейскай
                         механізаванай брыгады Паўночна-заходняга
                         аператыўнага камандавання Сухапутных
                         войскаў Узброеных Сіл, палкоўніка
Таргонскага            - начальніка 391-й артылерыйскай базы
Уладзіміра Леанідавіча   боепрыпасаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Чэлядку                - намесніка начальніка па ідэалагічнай рабоце
Ігара Пятровіча          815-га цэнтра тэхнічнага забеспячэння
                         Заходняга аператыўнага камандавання
                         Сухапутных войскаў Узброеных Сіл,
                         падпалкоўніка
Шматэнку               - камандзіра атрада 5-й асобнай брыгады
Сяргея Уладзіміравіча    спецыяльнага прызначэння Узброеных Сіл,
                         палкоўніка
Шыткіна                - начальніка 2-га аддзела ўпраўлення
Аляксандра               Узброеных Сіл па рэгуляванню дзейнасці
Вячаслававіча            дзяржаўнай авіяцыі Рэспублікі Беларусь,
                         палкоўніка
Юнусава                - камандзіра 188-й гвардзейскай інжынернай
Юрыя Шарыфавіча          брыгады Узброеных Сіл, падпалкоўніка
            медалём «За бездакорную службу» III ступені
Азарэвіча              - старшага выкладчыка - начальніка фізічнай
Сяргея Пятровіча         падрыхтоўкі і спорту ўстановы адукацыі
                         «Мінскае сувораўскае ваеннае вучылішча»,
                         падпалкоўніка
Альфера                - начальніка аддзялення баявой падрыхтоўкі 8-
Аляксея Сяргеевіча       й радыётэхнічнай брыгады Заходняга
                         аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, маёра
Арлова                 - намесніка начальніка штаба - начальніка
Якава Васільевіча        аператыўнага аддзялення 231-й змешанай
                         артылерыйскай брыгады Паўночна-заходняга
                         аператыўнага камандавання Сухапутных
                         войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Арэхава                - камандзіра кадра групы артылерыі 19-й
Аляксандра Міхайлавіча   асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады
                         Паўночна-заходняга аператыўнага
                         камандавання Сухапутных войскаў Узброеных
                         Сіл, падпалкоўніка
Бабарына               - начальніка аддзялення кадраў 116-й
Андрэя Уладзіміравіча    гвардзейскай бамбардзіровачна-разведвальнай
                         авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і
                         войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных
                         Сіл, маёра
Барадзіна              - намесніка камандзіра па тылу - начальніка
Сяргея Рыгоравіча        тылу 19-й асобнай гвардзейскай
                         механізаванай брыгады Паўночна-заходняга
                         аператыўнага камандавання Сухапутных
                         войскаў Узброеных Сіл, маёра
Барсукова              - намесніка начальніка па матэрыяльна-
Міхаіла Віктаравіча      тэхнічнаму забеспячэнню 263-й цэнтральнай
                         базы захоўвання, рамонту і ўтылізацыі
                         сродкаў сувязі Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Бойку                  - начальніка штаба - першага намесніка
Аляксандра Мікалаевіча   камандзіра 62-й зенітнай ракетнай брыгады
                         Заходняга аператыўнага камандавання
                         Сухапутных войскаў Узброеных Сіл,
                         падпалкоўніка
Боўкуна                - намесніка начальніка па матэрыяльна-
Ігара Уладзіміравіча     тэхнічнаму забеспячэнню 4970-й базы
                         інжынерных боепрыпасаў Узброеных Сіл,
                         падпалкоўніка
Брынько                - начальніка юрыдычнай службы 361-й базы
Алега Анатольевіча       аховы і абслугоўвання Узброеных Сіл, маёра
                         юстыцыі
Бурдукову              - намесніка начальніка аддзела цэнтра
Аксану Ігараўну          аўтаматызацыі і кіравання тэрытарыяльным
                         забеспячэннем гаручым і тэхнічнымі сродкамі
                         Узброеных Сіл, капітана
Бутроменку             - старшага афіцэра 1-га аддзела ўпраўлення
Аляксандра               ракетна-артылерыйскага ўзбраення
Аляксандравіча           Міністэрства абароны, падпалкоўніка
Валевача               - старшага афіцэра аддзела кадраў Заходняга
Аляксандра Карлавіча     аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, маёра
Вержбаловіча           - навуковага супрацоўніка навукова-даследчага
Дзмітрыя Ігаравіча       аддзела дзяржаўнай установы «Навукова-
                         даследчы інстытут Узброеных Сіл Рэспублікі
                         Беларусь», падпалкоўніка
Віхарава               - старшага афіцэра 7-га аддзела галоўнага
Сяргея Аляксандравіча    інфармацыйна-вылічальнага цэнтра Узброеных
                         Сіл, капітана
Ганчарэнку              - начальніка штаба - першага намесніка
Яраслава Рыгоравіча      камандзіра 174-га асобнага чыгуначнага
                         батальёна механізацыі 30-й асобнай
                         чыгуначнай брыгады транспартных войскаў,
                         маёра
Гладкіх                - начальніка групы дэшыфравання аддзялення
Уладзіміра               апрацоўкі інфармацыі 116-й гвардзейскай
Анатольевіча             бамбардзіровачна-разведвальнай авіяцыйнай
                         базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў
                         супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл,
                         капітана
Говараву               - намесніка начальніка аддзела цэнтра
Галіну Іванаўну          аўтаматызацыі і кіравання тэрытарыяльным
                         забеспячэннем гаручым і тэхнічнымі сродкамі
                         Узброеных Сіл, лейтэнанта
Грыцука                - намесніка начальніка па ідэалагічнай
Андрэя Сяргеевіча        рабоце - начальніка аддзялення ідэалагічнай
                         работы 114-й гвардзейскай школы па
                         падрыхтоўцы прапаршчыкаў і спецыялістаў
                         харчовай службы 72-га гвардзейскага
                         аб’яднанага вучэбнага цэнтра падрыхтоўкі
                         прапаршчыкаў і малодшых спецыялістаў
                         Сухапутных войскаў Узброеных Сіл,
                         падпалкоўніка
Грыцышыну              - начальніка склада роты матэрыяльна-
Наташу Валянцінаўну      тэхнічнага забеспячэння 483-га асобнага
                         батальёна аховы і абслугоўвання Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка
Грэня                  - старшага інспектара-рэвізора 2-га аддзела
Генадзія Леанідавіча     кантрольна-рэвізійнага ўпраўлення галоўнай
                         ваеннай інспекцыі Узброеных Сіл,
                         падпалкоўніка
Губіча                 - старшага вадзіцеля аўтамабільнай роты 361-й
Андрэя Аляксандравіча    базы аховы і абслугоўвання Узброеных Сіл,
                         старшага прапаршчыка
Гурыновіча             - намесніка камандзіра брыгады па ўзбраенню -
Дзмітрыя Мікалаевіча     начальніка вытворча-тэхнічнай часці 28-й
                         асобнай чыгуначнай брыгады транспартных
                         войскаў, маёра
Даманава               - начальніка аператыўнага аддзела - намесніка
Юрыя Юр’евіча            начальніка штаба Паўночна-заходняга
                         аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Дземідовіча            - старшага афіцэра 3-га аддзела ўпраўлення
Аляксея Уладзіміравіча   ракетна-артылерыйскага ўзбраення
                         Міністэрства абароны, падпалкоўніка
Дзерніна               - намесніка начальніка 1-га аддзела
Аляксандра Сямёнавіча    аператыўнага ўпраўлення Галоўнага штаба
                         Сухапутных войскаў Узброеных Сіл,
                         падпалкоўніка
Доўгаля                - старшага тэхніка патрульнай роты Мінскай
Рамана Васільевіча       ваеннай камендатуры Узброеных Сіл, старшага
                         прапаршчыка
Драчова                - начальніка службы ракетна-артылерыйскага
Аляксандра Рыгоравіча    ўзбраення 181-й баявой верталётнай базы
                         Ваенна-паветраных сіл і войскаў
                         супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл,
                         маёра
Дрынеўскага            - камандзіра ўзвода рамонтнай роты цэнтра
Аляксандра Паўлавіча     тэхнічнага забеспячэння 2060-й базы
                         захоўвання і рамонту Ваенна-паветраных сіл
                         і войскаў супрацьпаветранай абароны
                         Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка
Дубоўскага             - намесніка начальніка тэхнічнай часці 56-й
Сяргея Сяргеевіча        зенітнай ракетнай брыгады Заходняга
                         аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, маёра
Душкова                - старшага афіцэра службы ракетна-
Сяргея Віктаравіча       артылерыйскага ўзбраення ўпраўлення
                         ўзбраення Заходняга аператыўнага
                         камандавання Сухапутных войскаў Узброеных
                         Сіл, падпалкоўніка
Жалабкова              - начальніка штаба - намесніка начальніка 43-
Руслана Уладзіміравіча   га арсенала Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Жука                   - старшага афіцэра 2-га аддзела сёмага
Андрэя Уладзіміравіча    ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных
                         Сіл, падпалкоўніка
Жукава                 - начальніка фізічнай падрыхтоўкі і спорту
Андрэя Сяргеевіча        аддзялення баявой падрыхтоўкі 147-й
                         зенітнай ракетнай брыгады Заходняга
                         аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, маёра
Жушму                  - намесніка камандзіра па тылу - начальніка
Вадзіма Вітальевіча      тылу 153-й асобнай радыётэхнічнай брыгады
                         Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Загарульку             - начальніка сувязі штаба 2-й інжынернай
Ігара Віктаравіча        брыгады Узброеных Сіл, маёра
Звалейку               - намесніка камандзіра па ідэалагічнай рабоце
Алега Мікалаевіча        357-га асобнага гвардзейскага мабільнага
                         батальёна 103-й асобнай гвардзейскай
                         мабільнай брыгады Узброеных Сіл, маёра
Зелянкевіча            - старшага інструктара-музыканта дзяржаўнай
Ігара Вітольдавіча       установы «Узорна-паказальны аркестр
                         Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь»,
                         прапаршчыка
Зембру                 - начальніка канцылярыі штаба Паўночна-
Аляксандра Іванавіча     заходняга аператыўна-тактычнага
                         камандавання Ваенна-паветраных сіл і
                         войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных
                         Сіл, маёра
Ількевіча              - начальніка аддзела сувязі і радыётэхнічнага
Мікалая Васільевіча      забеспячэння штаба Паўночна-заходняга
                         аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Істоміна               - начальніка службы радыяцыйнай, хімічнай,
Юрыя Васільевіча         біялагічнай аховы і экалогіі Паўночна-
                         заходняга аператыўнага камандавання
                         Сухапутных войскаў Узброеных Сіл,
                         падпалкоўніка
Кавалёва               - камандзіра аўтамабільнага батальёна 65-й
Андрэя Валер’евіча       аўтамабільнай брыгады транспартных войскаў,
                         падпалкоўніка
Кавалёва               - начальніка цэнтра баявога кіравання
Уладзіміра               вайсковай часці 07147 Ваенна-паветраных сіл
Уладзіміравіча           і войскаў супрацьпаветранай абароны
                         Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Кагукіна               - намесніка камандзіра 7-га інжынернага палка
Аляксандра Васільевіча   Паўночна-заходняга аператыўнага
                         камандавання Сухапутных войскаў Узброеных
                         Сіл, падпалкоўніка
Каднікава              - намесніка камандзіра па тылу - начальніка
Андрэя Аляксандравіча    тылу 40-й базы аховы, сувязі і
                         абслугоўвання Сухапутных войскаў Узброеных
                         Сіл, падпалкоўніка
Канавалава             - старшага афіцэра аддзела метралагічнага
Дзмітрыя Аляксеевіча     забеспячэння галоўнага ўпраўлення
                         планавання і каардынацыі тэхнічнага
                         забеспячэння Міністэрства абароны,
                         падпалкоўніка
Кандрацюка             - начальніка разведвальнага аддзялення штаба
Міхаіла Іларыевіча       38-й асобнай гвардзейскай мабільнай брыгады
                         Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Канюка                 - намесніка начальніка штаба па службе
Міхаіла Мікалаевіча      войскаў 116-й гвардзейскай бамбардзіровачна-
                         разведвальнай авіяцыйнай базы Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, маёра
Капітуліна             - начальніка бранятанкавай службы тэхнічнай
Аляксандра Васільевіча   часці 969-й цэнтральнай базы рэзерву танкаў
                         Узброеных Сіл, маёра
Карабінскага           - начальніка штаба - першага намесніка
Сяргея Анатольевіча      камандзіра 74-га асобнага палка сувязі
                         Заходняга аператыўнага камандавання
                         Сухапутных войскаў Узброеных Сіл,
                         падпалкоўніка
Карацюка               - намесніка начальніка па тылу школы
Аляксандра Сяргеевіча    падрыхтоўкі малодшых спецыялістаў 307-й
                         асобнай чыгуначнай брыгады транспартных
                         войскаў, маёра
Карніенка              - старшага памочніка начальніка штаба па
Вераніку Уладзіміраўну   кадрах і страявой часці 197-га асобнага
                         батальёна аховы і абслугоўвання 72-га
                         гвардзейскага аб’яднанага вучэбнага цэнтра
                         падрыхтоўкі прапаршчыкаў і малодшых
                         спецыялістаў Сухапутных войскаў Узброеных
                         Сіл, лейтэнанта
Кароткіх               - старшага памочніка начальніка аддзялення
Андрэя Анатольевіча      кадраў 120-й асобнай гвардзейскай
                         механізаванай брыгады Паўночна-заходняга
                         аператыўнага камандавання Сухапутных
                         войскаў Узброеных Сіл, маёра
Касцюкевіча            - начальніка 55-га вузла радыёэлектроннай
Аляксандра               разведкі 153-й асобнай радыётэхнічнай
Уладзіміравіча           брыгады Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Кірэева                - камандзіра самаходна-артылерыйскага
Леаніда Андрэевіча       дывізіёна 38-й асобнай гвардзейскай
                         мабільнай брыгады Узброеных Сіл,
                         падпалкоўніка
Клачкова               - старшага інжынера інжынерна-авіяцыйнай
Генадзія Мікалаевіча     службы 206-й штурмавой авіяцыйнай базы
                         Ваенна-паветраных сіл і войскаў
                         супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл,
                         маёра
Клімовіча              - старшага дазнавальніка аддзялення Мінскай
Міхаіла Лукіча           ваеннай камендатуры Узброеных Сіл, маёра
                         юстыцыі
Корзуна                - начальніка харчовай і рэчавай службы тылу
Віталія Янекавіча        288-й базы рэзерву аўтамабіляў Узброеных
                         Сіл, капітана
Краско                 - начальніка мабілізацыйнага аддзялення -
Сяргея Уладзіміравіча    намесніка начальніка штаба па
                         мабілізацыйнай рабоце 231-й змешанай
                         артылерыйскай брыгады Паўночна-заходняга
                         аператыўнага камандавання Сухапутных
                         войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Краўчука               - старшага афіцэра 3-га аддзела сёмага
Мікалая Мікалаевіча      ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных
                         Сіл, падпалкоўніка
Куцэвіча               - начальніка юрыдычнай службы Паўночна-
Уладзіміра               заходняга аператыўна-тактычнага
Уладзіміравіча           камандавання Ваенна-паветраных сіл і
                         войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных
                         Сіл, падпалкоўніка юстыцыі
Ластэнку               - старшага афіцэра 3-га аддзела 1-га
Ігара Уладзіміравіча     ўпраўлення Дэпартамента транспартнага
                         забеспячэння Міністэрства абароны,
                         падпалкоўніка
Леановіча              - камандзіра радыёўзвода роты сувязі 228-га
Сяргея Іванавіча         асобнага палка радыёэлектроннай барацьбы
                         Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка
Лебедзева              - начальніка 1-га аддзела ўпраўлення кадраў
Аляксандра               Ваенна-паветраных сіл і войскаў
Уладзіміравіча           супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл,
                         падпалкоўніка
Лісоўцава              - старшага афіцэра аддзела кадраў Паўночна-
Аляксандра               заходняга аператыўнага камандавання
Аляксандравіча           Сухапутных войскаў Узброеных Сіл,
                         падпалкоўніка
Лучко                  - начальніка палігона 38-й асобнай
Андрэя Паўлавіча         гвардзейскай мабільнай брыгады Узброеных
                         Сіл, маёра
Лучко                  - старшага выкладчыка вучэбнага аддзялення
Валерыя Уладзіміравіча   307-й гвардзейскай школы падрыхтоўкі
                         спецыялістаў мотастралковых падраздзяленняў
                         72-га гвардзейскага аб’яднанага вучэбнага
                         цэнтра падрыхтоўкі прапаршчыкаў і малодшых
                         спецыялістаў Сухапутных войскаў Узброеных
                         Сіл, маёра
Мамедава               - аператыўнага дзяжурнага каманднага пункта
Яўгена Шахгусінавіча     927-й знішчальнай авіяцыйнай базы Паўночна-
                         заходняга аператыўна-тактычнага
                         камандавання Ваенна-паветраных сіл і
                         войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных
                         Сіл, маёра
Манукяна               - начальніка фізічнай падрыхтоўкі і спорту 72-
Карапета Марціросавіча   га гвардзейскага аб’яднанага вучэбнага
                         цэнтра падрыхтоўкі прапаршчыкаў і малодшых
                         спецыялістаў Сухапутных войскаў Узброеных
                         Сіл, падпалкоўніка
Маныгіна               - начальніка штаба - першага намесніка
Валянціна Аляксеевіча    камандзіра 51-й гвардзейскай змешанай
                         артылерыйскай групы Узброеных Сіл,
                         падпалкоўніка
Манько                 - намесніка начальніка па вучэбнай і
Сяргея Андрэевіча        навуковай рабоце факультэта сувязі і
                         аўтаматызаваных сістэм кіравання ўстановы
                         адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі
                         Беларусь», падпалкоўніка
Місніка                - намесніка камандзіра 29-й зенітнай ракетнай
Аляксандра Міхайлавіча   брыгады Паўночна-заходняга аператыўна-
                         тактычнага камандавання Ваенна-паветраных
                         сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны
                         Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Мужэнку                - начальніка 320-й школы падрыхтоўкі
Юрыя Анатольевіча        спецыялістаў мотастралковых, разведвальных,
                         падраздзяленняў інжынерных войскаў і
                         войскаў радыяцыйнай, хімічнай і біялагічнай
                         аховы 72-га гвардзейскага аб’яднанага
                         вучэбнага цэнтра падрыхтоўкі прапаршчыкаў і
                         малодшых спецыялістаў Сухапутных войскаў
                         Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Нічыпаровіча           - дацэнта кафедры тактыкі камандна-штабнога
Алега Станіслававіча     факультэта ўстановы адукацыі «Ваенная
                         акадэмія Рэспублікі Беларусь», палкоўніка
Палешку                - начальніка інжынерна-аэрадромнай службы
Валерыя Мікалаевіча      тылу 181-й баявой верталётнай базы Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, маёра
Папкова                - начальніка штаба - першага намесніка
Аляксандра Леанідавіча   камандзіра радыётэхнічнага батальёна 740-й
                         зенітнай ракетнай брыгады Паўночна-
                         заходняга аператыўнага камандавання
                         Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, маёра
Паплаўку               - намесніка камандзіра па ідэалагічнай рабоце
Дзмітрыя Валер’евіча     250-га асобнага батальёна аховы і
                         абслугоўвання Заходняга аператыўнага
                         камандавання Сухапутных войскаў Узброеных
                         Сіл, маёра
Партнова               - старшыну батальёна сувязі і радыётэхнічнага
Анатоля Юр’евіча         забеспячэння 206-й штурмавой авіяцыйнай
                         базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў
                         супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл,
                         старшага прапаршчыка
Пархоменку             - старшага выкладчыка кафедры тактыкі
Аляксандра               камандна-штабнога факультэта ўстановы
Аляксандравіча           адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі
                         Беларусь», палкоўніка
Паўлава                - начальніка штаба - першага намесніка
Андрэя Анатольевіча      начальніка 227-га агульнавайсковага
                         палігона Сухапутных войскаў Узброеных Сіл,
                         падпалкоўніка
Паўлава                - начальніка групы тэхнічна-эксплуатацыйнай
Дзмітрыя                 часці батальёна тэхнічнага забеспячэння 50-
Аляксандравіча           й змешанай авіяцыйнай базы Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, капітана
Паўлаўца               - камандзіра вучэбнага ўзвода вучэбнай роты
Сяргея Мікалаевіча       12-й школы падрыхтоўкі спецыялістаў
                         падраздзяленняў сувязі 72-га гвардзейскага
                         аб’яднанага вучэбнага цэнтра падрыхтоўкі
                         прапаршчыкаў і малодшых спецыялістаў
                         Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, старшага
                         прапаршчыка
Паўлоўскага            - намесніка начальніка - начальніка штаба
Аляксея Аляксандравіча   Нацыянальнага агенцтва па кантролю і
                         інспекцыях - дэпартамента Міністэрства
                         абароны, падпалкоўніка
Прапольскага           - начальніка службы бяспекі палётаў -
Эдуарда Іванавіча        намесніка камандзіра 50-й змешанай
                         авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і
                         войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных
                         Сіл, падпалкоўніка
Пыжыка                 - намесніка камандзіра авіяцыйнай эскадрыллі
Юрыя Мікалаевіча         61-й знішчальнай авіяцыйнай базы Заходняга
                         аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Пятроўскага            - старшага інжынера 1-га аддзела 2-га
Аляксандра               ўпраўлення Дэпартамента транспартнага
Генадзьевіча             забеспячэння Міністэрства абароны,
                         падпалкоўніка
Радненку               - начальніка ваеннай кафедры ўстановы
Віктара Валянцінавіча    адукацыі «Віцебскі дзяржаўны ордэна Дружбы
                         народаў медыцынскі універсітэт», палкоўніка
                         медыцынскай службы
Раманава               - выкладчыка кафедры радыёэлектроннай тэхнікі
Уладзіміра Юр’евіча      Ваенна-паветраных сіл і войскаў
                         супрацьпаветранай абароны ваеннага
                         факультэта ва ўстанове адукацыі «Беларускі
                         дзяржаўны універсітэт інфарматыкі і
                         радыёэлектронікі», падпалкоўніка
Рамейку                - начальніка тэхнічна-эксплуатацыйнай часці
Івана Мікалаевіча        206-й штурмавой авіяцыйнай базы Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, маёра
Расюка                 - намесніка начальніка штаба 361-й базы аховы
Андрэя Іванавіча         і абслугоўвання Узброеных Сіл, капітана
Сакірдонава            - начальніка штаба - намесніка камандзіра 61-
Вячаслава                й знішчальнай авіяцыйнай базы Заходняга
Аляксандравіча           аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Свірыда                - начальніка сувязі 25-га арсенала Узброеных
Сяргея Іванавіча         Сіл, маёра
Сенчанку               - начальніка групы тэхнічна-эксплуатацыйнай
Вячаслава Віктаравіча    часці батальёна тэхнічнага забеспячэння 50-
                         й змешанай авіяцыйнай базы Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, капітана
Слышова                - начальніка разведкі штаба 6-й асобнай
Сяргея Уладзіміравіча    гвардзейскай механізаванай брыгады
                         Заходняга аператыўнага камандавання
                         Сухапутных войскаў Узброеных Сіл,
                         падпалкоўніка
Сокала                 - камандзіра ўзвода матэрыяльнага
Сяргея Сяргеевіча        забеспячэння 86-й брыгады сувязі Узброеных
                         Сіл, старшага прапаршчыка
Спірыдонава            - начальніка метралагічнай службы тэхнічнай
Дзмітрыя Анатольевіча    часці 103-й асобнай гвардзейскай мабільнай
                         брыгады Узброеных Сіл, маёра
Суботу                 - тэхніка тэхнічнага разліку падрыхтоўкі
Алега Васільевіча        інжынерна-авіяцыйнай службы верталётнай
                         эскадрыллі 181-й баявой верталётнай базы
                         Ваенна-паветраных сіл і войскаў
                         супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл,
                         старшага прапаршчыка
Сугака                 - начальніка аддзялення кадраў 103-й асобнай
Віктара Іванавіча        гвардзейскай мабільнай брыгады Узброеных
                         Сіл, падпалкоўніка
Сурава                 - старшага афіцэра 1-й групы аператыўнага
Вадзіма Аляксандравіча   аддзела штаба Заходняга аператыўнага
                         камандавання Сухапутных войскаў Узброеных
                         Сіл, маёра
Сяргеева               - начальніка аддзялення кадраў 56-га асобнага
Расціслава               палка сувязі Ваенна-паветраных сіл і
Уладзіміравіча           войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных
                        Сіл, маёра
Сяргеева               - намесніка начальніка Віцебскай мытні
Яўгенія Мікалаевіча
Тадарчука              - намесніка камандзіра па тылу - начальніка
Сяргея Уладзіміравіча    тылу 557-га інжынернага палка Заходняга
                         аператыўнага камандавання Сухапутных
                         войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Ткачэнку               - начальніка аператыўнага аддзялення штаба 36-
Аляксандра Рыгоравіча    й дарожна-маставой брыгады транспартных
                         войскаў, маёра
Уладыку                - старшыну вучэбнай роты ваенна-медыцынскага
Мікалая Пятровіча        факультэта ў Беларускім дзяржаўным
                         медыцынскім універсітэце, старшага
                         прапаршчыка
Фаціка                 - старшага афіцэра аддзела ідэалагічнай
Сяргея Леанідавіча       работы Заходняга аператыўна-тактычнага
                         камандавання Ваенна-паветраных сіл і
                         войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных
                         Сіл, падпалкоўніка
Філіппава              - намесніка камандзіра 49-га радыётэхнічнага
Ігара Генадзьевіча       палка Паўночна-заходняга аператыўна-
                         тактычнага камандавання Ваенна-паветраных
                         сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны
                         Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Філіпчука              - начальніка штаба - першага намесніка
Сяргея Анатольевіча      камандзіра 255-га асобнага радыётэхнічнага
                         палка Заходняга аператыўнага камандавання
                         Сухапутных войскаў Узброеных Сіл,
                         падпалкоўніка
Хабібуліна             - намесніка камандзіра вайсковай часці 51886
Рыната Шамільевіча       Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Хахлова                - старшага афіцэра 1-й групы аператыўнага
Андрэя Васільевіча       аддзела штаба Заходняга аператыўнага
                         камандавання Сухапутных войскаў Узброеных
                         Сіл, падпалкоўніка
Цвяткова               - начальніка рэчавай службы тылу 740-й
Міхаіла Аляксеевіча      зенітнай ракетнай брыгады Паўночна-
                         заходняга аператыўнага камандавання
                         Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, капітана
Цімчанку               - камандзіра зенітнага ракетнага дывізіёна
Андрэя Андрэевіча        147-й зенітнай ракетнай брыгады Заходняга
                         аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Чайчыца                - начальніка разведкі штаба 927-й знішчальнай
Аляксандра Мікалаевіча   авіяцыйнай базы Паўночна-заходняга
                         аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, маёра
Чарняўскага            - начальніка штаба - першага намесніка
Алега Генадзьевіча       камандзіра 77-га асобнага маставога
                         чыгуначнага батальёна 30-й асобнай
                         чыгуначнай брыгады транспартных войскаў,
                         маёра
Чарняцова              - камандзіра кадра асобнага танкавага
Паўла Аляксандравіча     батальёна 50-й гвардзейскай базы захоўвання
                         ўзбраення і тэхнікі Заходняга аператыўнага
                         камандавання Сухапутных войскаў Узброеных
                         Сіл, маёра
Чвырова                - начальніка штаба - першага намесніка
Ігара Віктаравіча        начальніка 59-й школы падрыхтоўкі
                         спецыялістаў па эксплуатацыі аўтамабільнай
                         тэхнікі і рамонтных падраздзяленняў 72-га
                         гвардзейскага аб’яднанага вучэбнага цэнтра
                         падрыхтоўкі прапаршчыкаў і малодшых
                         спецыялістаў Сухапутных войскаў Узброеных
                         Сіл, маёра
Чухлеба                - начальніка цыкла вучэбнага аддзялення 320-й
Андрэя Уладзіміравіча    школы падрыхтоўкі спецыялістаў
                         мотастралковых, разведвальных,
                         падраздзяленняў інжынерных войскаў і
                         войскаў радыяцыйнай, хімічнай і біялагічнай
                         аховы 72-га гвардзейскага аб’яднанага
                         вучэбнага цэнтра падрыхтоўкі прапаршчыкаў і
                         малодшых спецыялістаў Сухапутных войскаў
                         Узброеных Сіл, маёра
Чыкезава               - намесніка начальніка бранятанкавай службы
Васілія Міхайлавіча      ўпраўлення ўзбраення Заходняга аператыўнага
                         камандавання Сухапутных войскаў Узброеных
                         Сіл, падпалкоўніка
Шайхутдзінава          - камандзіра пушачнага самаходна-
Цімура Аляксандравіча    артылерыйскага дывізіёна 51-й гвардзейскай
                         змешанай артылерыйскай групы Узброеных Сіл,
                         маёра
Шарылава               - ваеннага камісара Мсціслаўскага раённага
Ігара Аляксандравіча     ваеннага камісарыята Магілёўскай вобласці,
                         падпалкоўніка
Шкурскага              - камандзіра зенітнага ракетнага дывізіёна 15-
Сяргея Уладзіміравіча    й зенітнай ракетнай брыгады Паўночна-
                         заходняга аператыўна-тактычнага
                         камандавання Ваенна-паветраных сіл і
                         войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных
                         Сіл, падпалкоўніка
Шміголя                - камандзіра кадра супрацьтанкавага
Алега Вітальевіча        артылерыйскага дывізіёна 231-й змешанай
                         артылерыйскай брыгады Паўночна-заходняга
                         аператыўнага камандавання Сухапутных
                         войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Штогрына               - намесніка камандзіра па ўзбраенню -
Алега Мусеевіча          начальніка тэхнічнай часці 1052-га
                         радыётэхнічнага батальёна 8-й
                         радыётэхнічнай брыгады Заходняга аператыўна-
                         тактычнага камандавання Ваенна-паветраных
                         сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны
                         Узброеных Сіл, маёра
Штофена                - начальніка інжынернай службы 120-й зенітнай
Сяргея Якаўлевіча        ракетнай брыгады Заходняга аператыўна-
                         тактычнага камандавання Ваенна-паветраных
                         сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны
                         Узброеных Сіл, маёра
Шульгана               - начальніка аўтамабільнай службы тэхнічнай
Юрыя Пятровіча           часці 147-й зенітнай ракетнай брыгады
                         Заходняга аператыўна-тактычнага
                         камандавання Ваенна-паветраных сіл і
                         войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных
                         Сіл, маёра
Шумейку                - начальніка харчовай службы тылу 115-й
Ігара Міхайлавіча        зенітнай ракетнай брыгады Заходняга
                         аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-
                         паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай
                         абароны Узброеных Сіл, маёра
Шчурко                 - намесніка старшыні дзяржаўнай установы
Алега Валер’евіча        «Спартыўны камітэт Узброеных Сіл Рэспублікі
                         Беларусь», падпалкоўніка
Шчэрбіну               - старшага памочніка начальніка штаба па
Людмілу Наркісаўну       кадрах і страявой часці 52-га асобнага
                         спецыялізаванага пошукавага батальёна
                         Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка
Шыкава                 - начальніка штаба - першага намесніка
Вячаслава Міхайлавіча    камандзіра групы зенітных ракетных
                         дывізіёнаў 15-й зенітнай ракетнай брыгады
                         Паўночна-заходняга аператыўна-тактычнага
                         камандавання Ваенна-паветраных сіл і
                         войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных
                         Сіл, падпалкоўніка
Юр’яна                 - начальніка 6-га аддзела галоўнага
Станіслава               інфармацыйна-вылічальнага цэнтра Узброеных
Уладзіміравіча           Сіл, капітана
Якуніна                - камандзіра 259-га асобнага мабільна-
Аляксея Валер’евіча      аднаўленчага чыгуначнага батальёна 307-й
                         асобнай чыгуначнай брыгады транспартных
                         войскаў, маёра
Ярмоленку              - намесніка начальніка 2-га інспектарскага
Ігара Уладзіміравіча     аддзела інспекцыйнага ўпраўлення галоўнай
                         ваеннай інспекцыі Узброеных Сіл,
                         падпалкоўніка
     
Прэзідэнт Рэспублікі Беларусь                            А.Лукашэнка



Назад Указы Беларусі | Наступны Беларускія указ

Навіны

 


Навіны заканадаўства

 

 
Реклама


Новости законодательства

Новые документы

Copyright © 1991-2015. Пры поўным або частковым выкарыстанні матэрыялаў патрэбна спасылка на сайт Laws.NewsBY.org