Право. Новости из Беларуси


 

Рейтинг@Mail.ru




Новости сайта

Новости проекта "Тюрьма"

Указ Президента Республики Беларусь от 8 сентября 2008 г. №502 "Аб узнагароджаннi дзяржаўнымi ўзнагародамi Рэспублiкi Беларусь"

тэкст указу са зменамі і дапаўненнямі на кастрычнік 2008. Архіў абнаўленне

<<< Да спісу >>>

                 УКАЗ ПРЭЗІДЭНТА РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ
                       8 верасня 2008 г. № 502

АБ УЗНАГАРОДЖАННІ ДЗЯРЖАЎНЫМІ ЎЗНАГАРОДАМІ РЭСПУБЛІКІ
БЕЛАРУСЬ

     За   дасягненне  высокіх  спартыўных  вынікаў  на  ХХІХ  летніх
Алімпійскіх  гульнях  2008 года ў г. Пекіне (КНР),  вялікі  асабісты
ўклад у развіццё фізічнай культуры і спорту:
     1. Узнагародзіць:
     
                    ордэнам Айчыны ІІІ ступені
Абалмасава             - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Аляксея Аляксандравіча   Рэспублікі Беларусь па веславанню на
                         байдарках і каноэ

Арамнава               - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Андрэя Мікалаевіча       Рэспублікі Беларусь па цяжкай атлетыцы

Бадуева                - галоўнага трэнера нацыянальнай каманды
Анатолія Іванавіча       Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы

Ганчарова              - галоўнага трэнера нацыянальнай каманды
Аляксандра Васільевіча   Рэспублікі Беларусь па цяжкай атлетыцы

Махнева                - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Вадзіма Генадзьевіча     Рэспублікі Беларусь па веславанню на
                         байдарках і каноэ

Пятрушэнку             - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Рамана Іванавіча         Рэспублікі Беларусь па веславанню на
                         байдарках і каноэ

Шантаровіча            - галоўнага трэнера нацыянальнай каманды
Уладзіміра               Рэспублікі Беларусь па веславанню на
Уладзіміравіча           байдарках і каноэ

                           ордэнам Пашаны
Астапчук               - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Надзею Мікалаеўну        Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы

Ляпарскую              - галоўнага трэнера нацыянальнай каманды
Ірыну Юр’еўну            Рэспублікі Беларусь па гімнастыцы мастацкай

Міхневіча              - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Андрэя Анатольевіча      Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы

Ненашаву               - старшага трэнера нацыянальнай каманды
Таццяну Яўген’еўну       Рэспублікі Беларусь па гімнастыцы мастацкай

Рыбакова               - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Андрэя Анатольевіча      Рэспублікі Беларусь па цяжкай атлетыцы

Саладара               - старшага трэнера па цяжкай атлетыцы
Міхаіла Мікалаевіча      ўстановы «Мінская абласная комплексная
                         школа вышэйшага спартыўнага майстэрства»

Сінельшчыкава          - старшага трэнера нацыянальнай каманды
Уладзіміра Васільевіча   Рэспублікі Беларусь па веславанню
                         акадэмічнаму

Сіўцова                - старшага трэнера нацыянальнай каманды
Уладзіміра Іванавіча     Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы

Шаршукова              - старшага трэнера нацыянальнай каманды
Віктара Яўгеньевіча      Рэспублікі Беларусь па цяжкай атлетыцы

Яфімава                - старшага трэнера нацыянальнай каманды
Аляксандра Мікалаевіча   Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы

                   медалём «За працоўныя заслугі»
Бічык                  - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Юлію Валянцінаўну        Рэспублікі Беларусь па веславанню
                         акадэмічнаму

Гардзеенку             - трэнера-выкладчыка па лёгкай атлетыцы
Івана Пятровіча          ўстановы «Гомельскі абласны цэнтр
                         алімпійскага рэзерву па лёгкай атлетыцы»

Гелах                  - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Наталлю Мікалаеўну       Рэспублікі Беларусь па веславанню
                         акадэмічнаму

Карстэн                - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Кацярыну Анатольеўну     Рэспублікі Беларусь па веславанню
                         акадэмічнаму

Нікіпорчык             - старшага трэнера-выкладчыка па лёгкай
Людмілу Канстанцінаўну   атлетыцы ўстановы «Рэспубліканская школа
                         вышэйшага спартыўнага майстэрства па лёгкай
                         атлетыцы»

Ціхана                 - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Івана Рыгоравіча         Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы

Шылая                  - трэнера-выкладчыка па цяжкай атлетыцы
Віктара Анатольевіча     ўстановы «Мінская абласная комплексная
                         школа вышэйшага спартыўнага майстэрства»
     
     2. Прысвоіць ганаровыя званні Рэспублікі Беларусь:
     
           «Заслужаны майстар спорту Рэспублікі Беларусь»
Бабушкінай             - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Алесі Сяргееўне          Рэспублікі Беларусь па гімнастыцы мастацкай

Багдановічу            - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Аляксандру Віктаравічу   Рэспублікі Беларусь па веславанню на
                         байдарках і каноэ

Багдановічу            - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Андрэю Віктаравічу       Рэспублікі Беларусь па веславанню на
                         байдарках і каноэ

Гайдараву              - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Мураду Зайрудзінавічу    Рэспублікі Беларусь па барацьбе вольнай

Дзевятоўскаму          - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Вадзіму Анатольевічу     Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы

Жукавай                - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Інне Іванаўне            Рэспублікі Беларусь па гімнастыцы мастацкай

Іваньковай             - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Анастасіі Уладзіміраўне  Рэспублікі Беларусь па гімнастыцы мастацкай

Краўчанку              - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Андрэю Сяргеевічу        Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы

Літвінчуку             - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Артуру Сяргеевічу        Рэспублікі Беларусь па веславанню на
                         байдарках і каноэ

Лунінай                - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Зінаідзе Ігараўне        Рэспублікі Беларусь па гімнастыцы мастацкай

Марціновіч             - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Глафіры Сяргееўне        Рэспублікі Беларусь па гімнастыцы мастацкай

Міхневіч               - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Наталлі Валер’еўне       Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы

Мяньковай              - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Аксане Уладзіміраўне     Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы

Новікавай              - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Настассі Аляксандраўне   Рэспублікі Беларусь па цяжкай атлетыцы

Санковіч               - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Ксеніі Андрэеўне         Рэспублікі Беларусь па гімнастыцы мастацкай

Сямёнаву               - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Міхаілу Уладзіміравічу   Рэспублікі Беларусь па барацьбе грэка-
                         рымскай

Туміловіч              - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Аліне Артураўне          Рэспублікі Беларусь па гімнастыцы мастацкай

               «Заслужаны трэнер Рэспублікі Беларусь»
Банько                 - старшаму трэнеру нацыянальнай каманды
Мікалаю Мікалаевічу      Рэспублікі Беларусь па веславанню на
                         байдарках і каноэ

Варанцову              - трэнеру-выкладчыку па лёгкай атлетыцы
Валерыю Аляксеевічу      дзяржаўнай спецыялізаванай вучэбна-
                         спартыўнай установы «Магілёўскі абласны
                         цэнтр алімпійскага рэзерву па лёгкай
                         атлетыцы і ігравых відах спорту»

Гошку                  - трэнеру-выкладчыку ўстановы «Рэспубліканскі
Дзмітрыю Міронавічу      цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па вяслярных
                         відах спорту»

Гур’еву                - галоўнаму трэнеру нацыянальнай каманды
Сяргею Міхайлавічу       Рэспублікі Беларусь па барацьбе вольнай

Клевакіну              - настаўніку па спорту філіяла ўстановы
Дзмітрыю Львовічу        адукацыі «Гомельскае дзяржаўнае вучылішча
                         алімпійскага рэзерву», г. Мазыр

Махневай               - трэнеру-выкладчыку па веславанню на
Ларысе Сяргееўне         байдарках і каноэ ўстановы «Рэспубліканскі
                         цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па вяслярных
                         відах спорту»

Прусаву                - старшаму выкладчыку кафедры фізічнага
Мікалаю Мікалаевічу      выхавання Беларускага дзяржаўнага
                         універсітэта
     
Прэзідэнт Рэспублікі Беларусь                            А.Лукашэнка


Назад Указы Беларусі | Наступны Беларускія указ

Навіны

 


Навіны заканадаўства

 

 
Реклама


Новости законодательства

Новые документы

Copyright © 1991-2015. Пры поўным або частковым выкарыстанні матэрыялаў патрэбна спасылка на сайт Laws.NewsBY.org